Με λυτρωτή τον Στογιάνοφ!

Το πρώτο γκολ του Ούρος Στογιάνοφ με τη φανέλα του Κισσαμικού, χάρισε στην ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου την πολύτιμη νίκη με 2-1 απέναντι στον Παναιγιάλειο, που ήταν η πρώτη μετά από πέντε ανεπιτυχή αποτελέσματα!

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι ο Κισσαμικός βρήκε το γκολ στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Ενγκουέμ να σκοράρει, αλλά πολύ γρήγορα στο δεύτερο 45λεπτο ο Παναιγιάλειος… απάντησε με τον Κρητικό (54’).

Η “λύτρωση” για τον Κισσαμικό ήρθε στο 65’ με το πρώτο γκολ του Στογιάνοφ, που αξιοποίησε την πάσα του Μάντζη.

“Γούρικη” αποδείχθηκε η νέα φανέλα του Κισσαμικού, αφού συνδυάστηκε με νίκη!

το φιλμ της αναμέτρησης στο athlitiko.gr

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Γιαλούσης, Τσοντάκης, Γκούμας, Ενγκουέμ, Μάριο Μαρτίνεθ (85’ Σελινιωτάκης), Κίκε (73’ Ποκόνγκ), Μάντζης (78’ Μίλιτς), Στογιάνοφ.

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα, Στίκας, Μωϋσίδης (68’ Τσότρας), Ντέμο (26’ Παναγιώτου), Μπούζας, Καζναφέρης, Σκαρτσίλας, Ταουσιάνης (46’ Γκούφας), Τσιλιγκίρης, Κρητικός.