Με το σπουδαίο διπλό κρατά γερά τα…χαλινάρια!

Παρουσία πέραν των 1.500 φιλάθλων, εκ των οποίων πάνω από χίλιους φίλους της Δόξας Δράμας, οι «Μαυραετοί» πήραν σπουδαία νίκη μέσα στον Λαγκαδά με σκορ 0-1 και παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας και τρεις βαθμούς μπροστά από την Καλαμαριά.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ενώ αντίθετη ήταν η εικόνα στην επανάληψη, όπου η Δόξα πέτυχε με την χρυσή αλλαγή, τον Καρλόπουλο, το μοναδικό της τέρμα και να έχει κι άλλες ευκαιρίες, ενώ οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Σικαλιά, που όποτε χρειάστηκε ήταν φύλακας άγγελος.

το φιλμ της αναμέτρησης και φωτογραφίες στο dramagoal

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αλεξ. Κατηκαρίδης): Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Κοντεόν, Σκαθαρούδης (69’ Ντούγκα), Πολύζος, Στεφανίδης Ν., Λεμονής (77’ Κρυστάλλης), Αχαλινόπουλος (85’ Παυλίδης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Π. Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Παγώνης, Βιτλής, Παπαζούδης, Κωστόπουλος, Λαδάκης, Παναγιωτούδης (64’ Παβίσεβιτς), Πινδώνης, Ντος Σάντος(31’ λ.τ. Μπουσινάκης), Δουκάκης (53’ λ.τ. Καρλόπουλος), Ιγκόρ.