Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα στα γραφεία της Ένωσης, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ Ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Ημαθίας.

Το ρεπορτάζ του SportsUp για το πόσες αλλά και ποιες ομάδες δήλωσαν συμμετοχή (δείτε ΕΔΩ) επιβεβαιώθηκε πλήρως καθώς 8 θα είναι τελικά αυτές που θα ριχτούν στη μάχη, που ξεκινά την Κυριακή 5/3, με ώρα έναρξης ΟΛΩΝ των αγώνων μέχρι πέρας πρωταθλήματος στις 10.30 το πρωί.

Οι ομάδες που θα ανέβουν κατηγορία είναι οι τέσσερις (4) πρώτες της βαθμολογίας.

Αναλυτικά αυτές που δήλωσαν και οι έδρες τους :

Αίας Ημαθίας (Δημοτικό Γήπεδο Μονοσπίτων)

ΑΕΚ Καμποχωρίου (Δημοτικό Γήπεδο Καμποχωρίου)

Λευκάδια (Δημοτικό Γήπεδο Λευκαδίων)

Θύελλα Στενημάχου (Δημοτικό Γήπεδο Στενημάχου)

Μακεδονικός Επισκοπής (Δημοτικό Γήπεδο Επισκοπής)

Άτλας Ζερβοχωρίου (Δημοτικό Γήπεδο Ζερβοχωρίου)

Παλασίδειος Ακαδημία (Δημοτικό Γήπεδο Λευκαδίων)

ΑΕ Σφηκιάς (Δημοτικό Γήπεδο Σφηκιάς)

Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα των 7 αγωνιστικών του πρώτου γύρου :

1η αγωνιστική (5/3, 10.30)

Αίας Ημαθίας – ΑΕΚ Καμποχωρίου

Λευκάδια – ΑΕ Σφηκιάς

Θύελλα Στενημάχου – Παλασίδειος Ακαδημία

Μακεδονικός Επισκοπής – Άτλας Ζερβοχωρίου

2η αγωνιστική (12/3, 10.30)

Λευκάδια – Αίας Ημαθίας

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Θύελλα Στενημάχου

ΑΕ Σφηκιάς – Μακεδονικός Επισκοπής

Άτλας Ζερβοχωρίου – Παλασίδειος Ακαδημία

3η αγωνιστική (19/3, 10.30)

Αίας Ημαθίας – Θύελλα Στενημάχου

Μακεδονικός Επισκοπής – Λευκάδια

Άτλας Ζερβοχωρίου – ΑΕΚ Καμποχωρίου

Παλασίδειος Ακαδημία – ΑΕ Σφηκιάς

4η αγωνιστική (26/3, 10.30)

Μακεδονικός Επισκοπής – Αίας Ημαθίας

Θύελλα Στενημάχου – Άτλας Ζερβοχωρίου

Λευκάδια – Παλασίδειος Ακαδημία

ΑΕΚ Καμποχωρίου – ΑΕ Σφηκιάς

5η αγωνιστική (2/4, 10.30)

Αίας Ημαθίας – Άτλας Ζερβοχωρίου

Παλασίδειος Ακαδημία – Μακεδονικός Επισκοπής

ΑΕ Σφηκιάς – Θύελλα Στενημάχου

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Λευκάδια

6η αγωνιστική (9/4, 10.30)

Παλασίδειος Ακαδημία – Αίας Ημαθίας

Άτλας Ζερβοχωρίου – ΑΕ Σφηκιάς

Μακεδονικός Επισκοπής – ΑΕΚ Καμποχωρίου

Θύελλα Στενημάχου – Λευκάδια

7η αγωνιστική (23/4, 10.30)

ΑΕ Σφηκιάς – Αίας Ημαθίας

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Παλασίδειος Ακαδημία

Λευκάδια – Άτλας Ζερβοχωρίου

Θύελλα Στενημάχου – Μακεδονικός Επισκοπής