Πολύ…σκληρή για να πεθάνει η ΑΕΛ! (photos+βαθμολογία)

Η ΑΕΛ που λίγο έλειψε να πληρώσει ξανά την οπισθοχώρισή της, χρειάστηκε το γκολ του Αγκάνοβιτς στο ντεμπούτο του και το δεύτερο γκολ του Ρέντζα στο πρωτάθλημα και εν τέλει πήρε πολύ σημαντική νίκη με 2–1 επί του Λεβαδειακού!

Μάλιστα η νίκη αυτή πέρασε από… «χίλια κύματα». Οι «βυσσινί» που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος στο ξεκίνημα ήταν… αγνώριστοι και μέσα σε δύο λεπτά όχι μόνο ισοφαρίστηκαν, αλλά έμειναν και με παίκτη λιγότερο λόγο αποβολής του Ντέλετιτς. Όμως τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε και ο Γιουσούφ.

Για τον Λεβαδειακό είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 61′ ο Καλτσάς μετά από λάθος του Αβραάμ, για να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους στην 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ο Ρέντζας στο 71′.

δείτε το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο arenalarissa.gr

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοβ, Ρέντζας (88′ λ.τ. Γιοβάνοβιτς), Φατιόν, Φάρκας, Αβραάμ, Μασαλέσα, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς (77′ λ.τ. Βαρέλα), Ρέγες (54′ Γκουλουζάντε), Ναζλίδης, Ικάουνιεκς.

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Βούρος (77′ Μιλιάζες), Μεντί, Ουόν (34′ λ.τ. Τριποτσέρης), Νιάσε, Καλτσάς, Ζεζίνιο, Σίλβα (87′ Βασιλείου), Καραμπούε, Γιουσούφ, Γιακουμάκης.