Πιο άνετη από ότι δείχνει το σκορ η νίκη του Φίλιππου

Άνετα πέρασε ο Φίλιππος Βέροιας από τον Αερωπό Έδεσσας το απόγευμα του Σαββάτου 11 Μαρτίου στα πλαίσια του Handball Premier για την 18η αγωνιστική.

Ο Φίλιππος από την αρχή του παιχνιδιού είχε τα ηνία, κατηύθυνε τον αγώνα και ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια δίχως να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες.

Στο α’ ημίχρονο σημείωσε μέχρι και 3-4 γκολ διαφορά από την ομάδα των γηπεδούχων και στο β’ ημίχρονο σε κάποια χρονική στιγμή του αγώνα, η διαφορά άγγιζε τα 7 γκολ.

Η ομάδα του Αερωπού, μιας που ήθελε και τους βαθμούς, έκανε μια προσπάθεια στα μισά του αγώνα να επιβληθεί του Φιλίππου, σε σημείο ο Φίλιππος να «κάνει κοιλιά», παρόλα αυτά όμως, επανήλθε γρήγορα και έφυγε από το γήπεδο με σκορ 30-34.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30-34

Τα πεντάλεπτα: 4-5, 6-8, 8-10, 10-13, 11-14, 13-16 (ημχ.), 13-18, 18-22, 21-25, 24-27, 27-30, 30-34

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πιλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 3, Δούγιας 3, Σεϊρεκίδης 8, Τριανταφύλλου, Λάππας, Κυριακού 4, Μπίρνταχιτς 9, Θεοδωρόπουλος 3, Χρυσός, Λιούμης, Μαυρόπουλος Τ., Ρόμπης, Λιόφης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζλατάνος, Μιχαηλίδης 2, Δομπρής 8, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης, Τριανταφυλλίδης 2, Μπουκοβίνας, Κόντης 4, Κουκουτσίδης, Αποστολίδης 1, Μπαλτατζής, Τριανταφυλλίδης, Βραζάλιτσα 5, Παπαδόπουλος 5, Ζούλφιτς 6, Δημοσθένους 1, Γραμματικόπουλος

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας

Δίλεπτα: 2-2 Πέναλτι: 4/5 – 2/3