Ολυμπιακός Νάουσας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-5 (photos, σκόρερς, βαθμολογία)

Ακόμη πιο δύσκολη πλέον η παραμονή στην κατηγορία για τον Ολυμπιακό Νάουσας, που στο εξ αναβολής αγώνα της 17ης αγωνιστικής, ηττήθηκε από τον ανώτερο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με σκορ 5-2.

Η ομάδα του Λευτέρη Κελεσίδη ήταν επιβλητική, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους και με εξαίρεση το πρώτο 20λεπτο, έφτασε στο ευρύ σκορ και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19′ με τέρμα του Άγγελου Καραντουλαμά, ενώ με τη συμπλήρωση 30 λεπτών έφτασαν στο 2-0 με σκόρερ τον Σπύρο Κίτσα.

Ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΟΚ ήταν αυτός που σημείωσε το 0-3 στο 51′ και τέσσερα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Νίκου Κίτσα να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Το τελευταίο τέρμα του “δικεφάλου” πέτυχε στο 63′ ο Καραντουλαμάς, με τον Ολυμπιακό να μειώνει το σκορ στο τέλος, χάρη σε τέρματα του Ιτσκάρα (84′ και 87′)

Να σημειωθεί πως στο σημερινό παιχνίδι πήραν μέρος τρεις αθλητές των γηπεδούχων που αγωνίζονται στο παιδικό τμήμα του Ολυμπιακού, οι οποίοι μάλιστα είχαν (τηρουμένων των αναλογιών), πολύ καλή απόδοση

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Βρέσκας, με βοηθούς τους κ.κ. Χρυσάνη και Παζαρτζικλή

Ολυμπιακός Νάουσας : Σπαθάκης, Τσιούλης, Μήτσικας, Πετρίδης, Κωνσταντινίδης, Γαλανός, Ιτσκάρας, Κατσαράκης, Βλαχοδήμος (57’ Μίγγας), Σαρακατσιάνος (63’ Μουμτζίδης), Σεπιτάνος (46’ Ζιαμπάκας)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Ευαγγελόπουλος, Μπούκλας, Κούκλας (65’ Μαρτζέλος), Κίτσας Σ., Κίτσας Λ.Π., Καρατάσιος, Καραντουλαμάς (63’ Κούκλης), Ασλάνογλου, Κίτσας Ν., Κίτσας Λ.Π., Κίτσας Θ.