Αποτέλεσμα που δεν βόλεψε κανέναν! (βαθμολογία)

Μέσα σε 10 λεπτά όλη η δράση στη Λειβαδιά, στο πρώτο παιχνίδι του Στάικου Βεργέτη στον πάγκο του Αστέρα. Δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες το “Χ”

Όπως αναφέρει το contra.gr, οι περισσότεροι περίμεναν… σούπα στην Λιβαδειά, όμως το παιχνίδι είχε “τρελό” ρυθμό στο ξεκίνημα. Τέσσερις φάσεις για γκολ για την ακρίβεια μέχρι το 16ο λεπτό. Ο Βασιλείου στο 7′ δεν μπόρεσε να σκοράρει με το κεφάλι, όμως και ο Φαρίνια στην αντεπίθεση από το σημείο του πέναλτι.

Στο 9ο λεπτό ο Καλτσάς βρήκε τον Ιγκλέσιας στο ύψος της περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Την ίδια τύψη είχε και κεφαλιά του βασιλείου, την οποία όμως ο Γκαϊντούτσικ έστειλε σε κόρνερ.

Τα δυο γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ζεζίνιο στο 58ο λεπτό βρήκε με κρυφή μπαλιά τον Βασιλείου που με άψογο σουτ νίκησε τον Ντοναρούμα. Δέκα αργότερα ο Γιαννούλης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μανιάς με υπέροχο πλασέ στην κίνηση ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Λεβαδειακός : Ναμάσκο, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο (70′ Σουμπίνιο), Βασιλείου (90+ Καψάσκης), Νιάσε, Τόνι Σίλβα, Νίκος Καλτσάς, Εντουίν Ουόν, Γιουσούφ (81′ Γιακουμάκης), Μιλιάζες

Αστέρας Τρίπολης : Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Γκαϊντούτσικ, Σελίν, Τσουκαλάς (67′ Δημούτσος), Ιγκλέσιας, Φαρίνια (75′ Χαμντανί), Καλτσάς, Μανιάς, Τσιλιανίδης (60′ Ιωαννίδης)