Μοιρασιά

Iσόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και τον Πανσερραϊκό σήμερα στο Αίγιο.

Όπως αναφέρει το patragoal, οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στους Αιγιώτες στο πρώτο ημίχρονο και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Γκούρτσας έκανε τη σέντρα και ο Κανούλας με προβολή έκανε το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Καψάλη, ωστόσο ο διαιτητής Μπαλατσούκας είπε «παίζετε».

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Σπανού πίεσε για την ισοφάριση και στο 57’ βρήκε δίχτυα. Μετά από σέντρα του Νταγκεστάνι και σύγχυση στην άμυνα, ο Σκαρτσίλας δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-1.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ αφού μέχρι το φινάλε δεν σημειώθηκε καμία αξιόλογη φάση.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δ.Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ρότα (67΄ Ντέμο), Παπαδόπουλος, Σκαρτσίλας, Νταγκεστάνι (87΄ Μωυσίδης), Μπούζας, Τρίγκας, Τσιλιγκίρης, Γκούφας (58΄ Βουτσιώτης), Κρητικός

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Π.Διλμπέρης): Ρίστιτς, Στέβιτς, Καψάλης, Παπατζίκος, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Φουσού, Τσιμίκας, Ρούτσης, Γκούρτσας (88΄ Τσούτσης), Κανούλας (64΄ Πόζογλου)