Εθνικές Ομάδες

Κακό ξεκίνημα για την Εθνική στην Elite Round

Την ήττα με 0-2 από την Ουκρανία γνώρισε η Εθνική Ομάδα Νέων στον πρώτο της αγώνα για την elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2017.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αν και είχε υπό έλεγχο τον αγώνα στο πρώτο μέρος βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45’+2′) από γκολ του Μικολένκο ενώ με το ξεκίνημα του δευτέρου (49′) δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Ρούσιν.

Παρά το γεγονός ότι οι Ουκρανοί έμειναν με δέκα παίκτες στο ακριβώς επόμενο λεπτό (50′) λόγω αποβολής του Γιάκιμετς με δεύτερη κίτρινη, οι Νέοι μας δεν κατόρθωσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο. Στον άλλον αγώνα του ομίλου η Ολλανδία νίκησε με 1-0 την Φινλανδία.

Ουκρανία: Λούνιν- Τσέμπερκο, Λούνοφ, Τοπάλοφ (91′ Αλιμπέκοφ), Σχάστλιβετς, Ρούσιν (83′ Λέντνεφ), Μικολένκο, Μπούλετσα (56′ Ποπόφ), Ντούμπιντσακ, Σαπαρένκο, Γιάκιμετς.

Ελλάδα: Σιαμπάνης- Βαλμάς (54′ Παυλίδης), Κατράνης, Νικολάου, Ευαγγέλου, Λάμπρου (71′ Μπουζούκης), Λημνιός, Βρουσάι (26′ Μπαστιάνος), Νάτσος, Καμπέτσης.