Πραγματοποιήθηκε πριν λίγα λεπτά στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας.

Το SportsUp ήταν εκεί, σε μια διαδικασία που προμήνυε μία πολύ σπουδαία έκπληξη, δεδομένου πως οι συγκυρίες δεν είναι και οι καλύτερες όσον αφορά την οικονομική κατάσταση των ομάδων. Ποια ήταν αυτή;

Δήλωσαν όλες οι ομάδες!

Αυτό βεβαίως είναι πολύ ευχάριστο, καθώς δίνει μια πολύ σημαντική αίγλη στη διοργάνωση και την μετατρέπει αυτόματα σε ένα άκρως ανταγωνιστικό τουρνουά, με φόντο την άνοδο στη Γ Εθνική.

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 5/4 σε ώρα που θα ανακοινωθεί σύντομα από την ΕΠΟ ενώ όσες ομάδες προκριθούν θα αγωνιστούν στις 12/4.

Ας δούμε τα ζευγάρια στους 9 ομίλους :

1ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως

2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης

3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


2ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τρίγλιας

2. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Αλεξάνδρειας

3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


3ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων

2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών

3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


4ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας

2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός

3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


5ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός

2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου

3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


6ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη

2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς Ανθούσας

3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


7ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα

2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 4


8ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής

3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου

Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)

4. Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1

5. Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 5 – Νικητής 4


9ος όμιλος 

2η αγωνιστική (12/4)

1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος

2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 2