Γλύτωσε την ήττα με Ζάιρο!

Ο Ζάιρο αποδείχτηκε ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής, καθώς με δικό του τέρμα ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις και απέφυγε την εντός έδρας ήττα από την Ξάνθη.

Ισόπαλη έληξε η πρώτη χρονικά αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής της Super League, στους “Ζωσιμάδες”, ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και την Ξάνθη.

Οι Θρακιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλακάκη στο 60ό λεπτό και κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους, αλλά ο Ζάιρο ισοφάρισε  για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι άφησε πίσω την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου στη μάχη που δίνει για να μπει στα playoffs της Super League.