Χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση ο Άρης (vid+βαθμολογία)

Ο ΑΟΧ δεν μπόρεσε ν’ αντισταθεί στην ανωτερότητα του Άρη, χάνοντας στον αγώνα που έγινε στο Μάλεμε με σκορ 2-0. Στο β’ ημίχρονο “καθάρισαν” το ματς οι “κίτρινοι” που κρίνονται ως αρκετά καλύτεροι των γηπεδούχων.

Ουσιαστικά, ο ΑΟΧ δεν έχει να επιδείξει κάποια ευκαιρία ή σωστότερα μια κάποια επιθετική δραστηριότητα στο ματς, πέραν μιας προσπάθειας στο 87’ που θα μπορούσε να είχε μειώσει, με την κεφαλιά που κατέληξε άουτ από τον Ρούνεϊ. Απεναντίας, ο Αρης ήταν αποφασισμένος, κάτι το οποίο έδειξε από το α’ ημίχρονο, όντας αυτός που είχε τις φάσεις για να προηγηθεί. Αυτό δεν συνέβη στα πρώτα 45’ αλλά έγινε στο 63’ όταν ο Παυλίδης απέφυγε την πίεση των παικτών του ΑΟΧ μπαίνοντας στην περιοχή, γυρίζοντας τη μπάλα για τον Καπνίδη που με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Το 0-2 διαμορφώθηκε στο 70’ από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τάτου που προήλθε από την άτσαλη προσπάθεια του Ηρακλή ο οποίος βρήκε στο πρόσωπο τον Ντούνη τη στιγμή που ήταν έτοιμος να πάρει την κεφαλιά κι αφού προηγουμένως η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι από την κεφαλιά του Καπνίδη.

Να σημειωθεί ότι ο ΑΟΧ συμπληρώνει πλέον… 8 ήττες στα 10 τελευταία παιχνίδια.