Νέα ήθη και έθιμα με την είσοδο του 2017, καθώς μετά από απαίτηση των φίλων αναγνωστών, η ανάλυση της αγωνιστικής μετατίθεται για την Κυριακή το πρωί.

Η πολύ εύστοχη παρατήρηση αρκετών εκ των αναγνωστών, πως λόγω της πληθώρας των θεμάτων του SportsUp, «χάνονται» τα άρθρα που αφορούν τα παιχνίδια αλλά και το…ρεζουμέ της εκάστοτε αγωνιστικής, είναι απόλυτα σωστή και για το λόγο αυτό από σήμερα θα υπάρχει το συγκεκριμένο άρθρο όπου με ένα κλικ θα τα έχετε όλα στο…πιάτο!

Α1 Ερασιτεχνική – 24η αγωνιστική (8/4/2017)

(πατήστε επάνω στο παιχνίδι που θέλετε να δείτε ρεπορτάζ)

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Κεραυνός Επισκοπής  0-2 (52′ Παραστατίδης, 57′ αυτογκόλ)

Δόξα Λιανοβεργίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας  1-3 (45+’ Τόζογλου Π. πεν / 26′-71′ Λαμπριανίδης, 69′ Καφές)

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – ΑΕ Χαρίεσσας  1-0 (83′ Μπεκτάς)

Μακροχώρι – ΜΑΣ Βεργίνας  4-1 (28′ Παπακωνσταντίνου Γ., 72′ Ηλιάδης, 82′-90+ Παπακωνσταντίνου Δ. / 65′ Κούβαρος Μ.)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΓΑΣ Κοπανού «10Star»  3-1 (40′ Πατατούκας, 45+ Κίτσας, 87′ Σαμαράς / 78′ Δημούλτσης)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Απόλλων Αγίου Γεωργίου  3-1 (44′ Κίτσας Κ., 71′-90+ Καραντουλαμάς / 37′ Γερμάνης)

Αχιλλέας Νάουσας – Ολυμπιακός Νάουσας  2-2 (22′ Καραμεταξάς πεν, 58′ Τασιώνας / 32′ Μήτσικας Τ., 60′ αυτογκόλ)

Ρεπό : Ατρόμητος Διαβατού

Βαθμολογία

# Ομάδα Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 20 4 0 83 15 +68 64
2 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 20 2 1 84 10 +74 62
3 Κεραυνός Επισκοπής 18 1 4 55 18 +37 55
4 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 13 9 1 42 13 +29 48
5 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 12 5 7 51 29 +22 41
6 ΓΑΣ Κοπανού 10Starbet 10 6 7 38 34 +4 36
7 Ποντιακή Νεολαία Αράχου 10 2 11 44 31 +13 32
8 ΑΕ Χαρίεσσας 9 5 9 34 33 +1 32
9 Ατρόμητος Διαβατού 8 5 10 33 35 -2 29
10 Δόξα Λιανοβεργίου 7 1 16 28 53 -25 22
11 Μακροχώρι 5 7 12 22 36 -14 22
12 Απόλλων Αγίου Γεωργίου 6 2 15 23 68 -45 20
13 Αχιλλέας Νάουσας 4 7 12 22 49 -27 19
14 Ολυμπιακός Νάουσας 2 4 17 24 86 -62 10
15 ΜΑΣ Βεργίνας 0 2 22 13 86 -73 2

Σκόρερς

Α/Α Παίκτης Ομάδα Γκολ
1 Κίτσας Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 43
2 Καφές ΑΕ Αλεξάνδρειας 26
3 Αργυρόπουλος Ποντιακή Νεολαία Αράχου 23
4 Ντέλλας Επισκοπή/Κοπανός 20
5 Παραστατίδης Κεραυνός Επισκοπής 16
6 Καραντουλαμάς Λιανοβέργι/ΠΑΟΚ 15
7 Μπρέγκου ΓΑΣ Ροδοχωρίου 15
8 Γραμματικός ΑΕ Χαρίεσσας 12
9 Λίτσι ΑΕ Αλεξάνδρειας 11
10 Βούλγαρης ΓΑΣ Ροδοχωρίου 10
11 Ποτουρίδης Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 10
12 Σπανός ΓΑΣ Κοπανού «10Starbet» 10

Tips – Στατιστικά

– 24 τέρματα σημειώθηκαν στη σημερινή 25η αγωνιστική, 14 για τους γηπεδούχους και 10 για τους φιλοξενούμενους. Την περσινή αντίστοιχη αγωνιστική σημειώθηκαν 30 τέρματα, 6 περισσότερα από φέτος.

– 162 οι ποδοσφαιριστές που πέτυχαν τουλάχιστον ένα γκολ μέχρι στιγμής, 9 τα αυτογκόλ, 43 γκολ με πέναλτι, 596 συνολικά της τέρματα της Α1

– 9 ήταν τα τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος στη σημερινή 25η αγωνιστική, 15 στο δεύτερο

Αποβολές

36 αποβολές μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα

Αποστόλης Λίτσι της ΑΕ Αλεξάνδρειας (1η αγων.)

Κώστας Ντέλλας του Κεραυνού Επισκοπής (2η αγων)

Στέργιος Μπλιάτκας του Ολυμπιακού Νάουσας (3η αγων)

Παναγιώτηςς Κίτσας του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (3η αγων)

Κώστας Δημητριάδης του Ατρόμητου Διαβατού (3η αγων.)

Κώστας Αραμπατζής της Ποντιακής Νεολαίας (4η αγων)

Αλέξανδρος Νουσιόπουλος της Δόξας Λιανοβεργίου (4η αγων)

Χρήστος Τόζογλου της Ποντιακής Νεολαίας (5η αγων)

Θωμάς Λιλιόπουλος του Ατρόμητου Διαβατού (5η αγων)

Άγγελος Καραντουλαμάς της Δόξας Λιανοβεργίου (5η αγων)

Κώστας Παγγούρας του Ατρόμητου Διαβατού (7η αγων)

Ζαχαρίας Ιωαννίδης της ΑΕ Χαρίεσσας (7η αγων)

Κώστας Κουλουριώτης του Μακροχωρίου (8η αγων)

Λέντι Μούτσα του Μακροχωρίου (8η αγων)

Παρμενίων Μήτσικας του Ολυμπιακού Νάουσας (8η αγων)

Αντώνης Λουκάς της Δόξας Λιανοβεργίου (8η αγων)

Λευτέρης Πέγιος του Μακροχωρίου (9η αγων)

Στέλιος Καραπατσάς της Δόξας Λιανοβεργίου (10η αγων)

Κώστας Τενεκετζή του ΓΑΣ Ροδοχωρίου (10η αγων)

Πασχάλης Μποζίνης του Απόλλωνα Αγίου Αγίου Γεωργίου (11η αγων)

Aντώνης Κούβαρος του ΜΑΣ Βεργίνας (13η αγων)

Πασχάλης Μποζίνης του Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου (15η αγων)

Άγγελος Καϊσίδης του Αχιλλέα Νάουσας (15η αγων)

Νίκος Ιτσκάρας του Ολυμπιακού Νάουσας (16η αγων)

Παύλος Ζερδαλής του Ατρόμητου Διαβατού (16η αγων)

Άγγελος Βοτάρης του Κεραυνού Επισκοπής (17η αγων)

Παναγιώτης Καραμεταξάς του Αχιλλέα Νάουσας (17η αγων)

Νίκος Φωτιάδης της ΑΕ Χαρίεσσας (18η αγων)

Πέτρος Μπράτσης του Αχιλλέα Νάουσας (19η αγων)

Αλέξανδρος Δαλήγγαρος του Ατρόμητου Διαβατού (2οη αγων)

Χρήστος Τόζογλου της Δόξας Λιανοβεργίου (20η αγων)

Ευθύμης Μπουρνάζης του Κεραυνού Επισκοπής (21η αγων)

Παναγιώτης Καραμεταξάς του Αχιλλέα Νάουσας (21η αγων)

Βασίλης Θεοχαρόπουλος του ΜΑΣ Βεργίνας (21η αγων)

Παύλος Ζερδαλής του Ατρόμητου Διαβατού (23η αγων)

Στέλιος Καραπατσάς της Δόξας Λιανοβεργίου (25η αγων)

Επόμενη αγωνιστική (26η)

Δόξα Λιανοβεργίου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Κεραυνός Επισκοπής – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

ΑΕ Αλεξάνδρειας – Μακροχώρι

ΑΕ Χαρίεσσας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

ΓΑΣ Κοπανού «10Star» – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Ατρόμητος Διαβατού – Αχιλλέας Νάουσας

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Ολυμπιακός Νάουσας

Ρεπό : ΜΑΣ Βεργίνας