Με την…ψυχή στο στόμα! (vid)

Μετά από ένα… τρελό πρώτο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα κατάφερε να επιβληθεί της Σοσιεδάδ με το αγχωτικό 3-2 και να μειώσει ξανά τη διαφορά από τη Ρεάλ Μαδρίτης στους τρεις βαθμούς.

Όπως αναφέρει το novasports, ο Λιονέλ Μέσι θέλησε να “καθαρίσει” από νωρίς την υπόθεση νίκη βάζοντας τους Καταλανούς μπροστά στο σκορ με δύο γκολ. Αρχικά στο 17′ άνοιξε το σκορ και στο 37′ διπλασίασε τόσο τα προσωπικά του τέρματα, όσο και της ομάδος του.

Σε εκείνο το σημείο κανένας δεν περίμενε τι θα επακολουθήσει μέχρι οι 22 ποδοσφαιριστές οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Το αυτογκόλ του Ουμιτί στο 42′ έβαλε ξανά τους φιλοξενούμενους στο παιχνίδι, όμως ο Αλκαθέρ λίγα δευτερόλεπτα αργότερα έδωσε εκ νέου αέρα δύο τερμάτων στους “Μπλαουγκράνα” 3-1. Τελικά ο Πριέτο έδωσε άλλη σημασία στο δεύτερο ημίχρονο μειώνοντας σε 3-2.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα γκολ στο δεύτερο 45λεπτο, χωρίς να τα καταφέρουν και έτσι το σκορ έμεινε στα επίπεδα του πρώτου μέρους…