Θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στη Γ Εθνική!

Ο Διγενής Νεοχωρίου έκανε σήμερα το χρέος του, καθώς στο εξ’ αναβολής παιχνίδι με την ΑΕΤ κέρδισε με 4-1 στο Μπάμπης Παπαχατζής και έτσι εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στη Γ’ Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία του

Όπως αναφέρει το trikalascore.gr, το συγκρότημα του Κώστα Ζαφείρη πραγματοποίησε ακόμη μία μεστή εμφάνιση και στο 28′ προηγήθηκε με κεφαλιά του Μακρή.

Η ΑΕΤ ισοφάρισε προσωρινά με τον Αλεξίου στο 30′ με το 1-1 να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το Νεοχώρι ήθελε ένα βαθμό προκειμένου να πετύχει και μαθηματικά την άνοδο, αλλά πήρε το τρίποντο, σημειώνοντας άλλα τρία γκολ στην επανάληψη.

Στο 49′ και το 58′ ο Λαγκαδινός με δύο προσωπικά τέρματα ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1.

Ο Τσικρικά στο 65′ είχε άστοχη εκτέλεση πέναλτι στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, αλλά ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

To Nεοχώρι με αυτή τη νίκη έφτασε τους 87 βαθμούς, έναντι 79 της Κρύας Βρύσης και ενώ υπολείπονται άλλα δύο ματς, ενώ θα πρέπει να υπενθυμίσουμε ότι ο Διγενής κατακτά το νταμπλ καθώς πριν λίγο καιρό σήκωσε και το κύπελλο ΕΠΣΤ κερδίζοντας με 2-1 στον τελικό τα Μετέωρα.