Και τώρα στο χέρι του! (βαθμολογία)

Με τον Νίκο Κατσικοκέρη να σημειώνει τρία γκολ, ο Εργοτέλης εκμεταλλεύτηκε το… ρεπό του Ιωνικού, επικράτησε με 1-3 επί της Κηφισιάς και “σκαρφάλωσε” στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Γ Εθνικής!

Όπως αναφέρει το grandsport.gr, εξαιρετικό ήταν το ξεκίνημα του Εργοτέλη στο παιχνίδι «ανόδου» με αντίπαλο τη Κηφισιά, όπου μόλις στα πρώτα 15 λεπτά κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα. Στο 8’ ο Κατσικοκέρης με πλασέ έκανε το 0-1, ενώ στο 15’ ο ίδιος παίκτης, παρ’ ότι ανατράπηκε, κατάφερε με πλασέ να «νικήσει» τον Καλδέλη και να κάνει το 0-2. Μετά τα δύο γρήγορα γκολ, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν στο παιχνίδι, χωρίς όμως να απειλήσουν και είχαν μία καλή στιγμή στο 40’ με τον Σπηλιωτάκη χωρίς όμως να βρει στόχο.

Στο δεύτερο μέρος, μόλις στο 47’ ο Κυριαζής δεν κατάφερε να πλασάρει παρότι βρισκόταν σε καλή θέση, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος με πλασέ έκανε το 1-2 για την Κηφισιά. Ο Εργοτέλης «απάντησε» με τον Λεάλ, το σουτ του οποίου όμως πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της Κηφισιάς. Στο 73’ ο Νίκος Κατσικοκέρης με το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το 1-3, «καθαρίζοντας» τη νίκη για τους «κιτρινόμαυρους». Στο φινάλε, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μισέλ του Εργοτέλη…

ΑΕ Κηφισιά: Καλδέλης, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Μουσταφίδης, Μεταλλινός, Κυριαζής, Ρετζής (88′ Τασιούλης), Σπηλιωτάκης (63’ Κατσέρης), Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης (80′ Γκέτζιος)

Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Μισέλ, Σερτζίνιο, Ρουσάκης, Κατσικοκέρης (89′ Καϊμακαμούδης), Λεάλ (80′ Μίνγκας), Βελλίνης (50’ Γκοτσούλιας)