Φοβερή και τρομερή Ρόμα, “έριξε” τέσσερα στη Μίλαν! (vid)

Ο Έντιν Τζέκο ήταν ο πρωταγωνιστής στο παιχνίδι της Ρόμα κόντρα στη Μίλαν με τους Ρωμαίους να παίρνουν σπουδαία νίκη με 4-1.

Όπως αναφέρει το novasports.gr, ο Βόσνιος επιθετικός πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του (8’, 28’) χαρίζοντάς της μία σπουδαία νίκη η οποία την έφερε στους 78 πόντους και τη δεύτερη θέση. Μπορεί οι γηπεδούχοι να μπήκαν στο παιχνίδι στο 76ο λεπτό χάρη σε γκολ του Πάσαλιτς αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Ελ Σαράουι διαμόρφωσε το 3-1 ενώ ο Ντε Ρόσι σκόραρε το τελικό 4-1 με πέναλτι στο 87ο λεπτο.

Αντίθετα, η Μίλαν με αυτή την ήττα έμεινε στους 59 πόντους και έμεινε στην έκτη θέση δείχνοντας πως μόνο με θαύμα θα προλάβει να βγει Ευρώπη.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Ντε Σίλιο, Σαπάτα, Παλέτα, Βανχιόνι (69′ Οκάμπος), Σόσα (88′ Γκουστάβο Γκόμες), Πάσαλιτς, Ματίας Φερνάντες (46′ Μπερτολάτσι), Σούσο, Ντεουλοφέου, Λαπαντούλα.

ΡΟΜΑ: Στσέσνι, Έμερσον, Μανωλάς, Φάσιο, Ζουάν Ζεζούς, Παρέδες, Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν (72′ Γκρενιέ), Σαλάχ, Περότι (60′ Ελ Σααραουί), Τζέκο (84′ Μπρούνο Πέρες).