Μία ακόμη νίκη και…έφυγε για Football League! (βαθμολογία)

Έντεκα λεπτά ήταν αρκετά για τον Εργοτέλη να κάμψει την αντίσταση του Ερμή Ζωνιανών και με τρία γκολ από το 15’ μέχρι και το 26’ πήρε τη νίκη 3-1 και πλησίασε ακόμα περισσότερο στην κατάκτηση του τίτλου, από τον οποίο τον χωρίζει μόλις ένα 90λεπτο…

Με μια ακόμα νίκη κόντρα στη Θύελλα Ραφήνας στο Παγκρήτιο την τελευταία αγωνιστική, οι κιτρινόμαυροι θα είναι στη Football League. Για να έρθει η νίκη επί του Ερμή Ζωνιανών στο τελευταίο του για εφέτος ματς, καθώς θα έρθει το ρεπό του την ύστατη αγωνιστική, χρειάστηκε οι παίκτες του Παπαδόπουλου να μπουν δυνατά από το πρώτο σφύριγμα της αναμέτρησης, κάτι που έκαναν «κλειδώνοντας» από νωρίς τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτεροι και βάσει των ευκαιριών που είχαν μείωσαν το σκορ, τη στιγμή που ο Εργοτέλης είχε «κατεβάσει ταχύτητα», έχοντας περισσότερο το μυαλό του στον τελευταίο αγώνα, κάνοντας και την απαιτούμενη συντήρηση δυνάμεων.

το φιλμ της αναμέτρησης στο grandsport.gr

Ερμής Ζωνιανών (Γ. Πετράκης): Γιαννόπουλος, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Χατζηβασίλης (58’ Ταβλαδωράκης), Ρουσάκης, Καραγκιόζη, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Τοπούζης, Πασιαλής (46’ Πλουσής Β.), Λαδιανός (68’ Κοζυράκης).

Εργοτέλης (Σ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Γκοτσούλας, Σερζίνιο (82’ Μπρατσιάνι), Ρουσάκης, Καϊμακαμούδης, Λεάλ (46’ Μίνγκας), Βελλίνης (72’ Μανουσάκης).