Ολοκληρώθηκε σήμερα (9/6) η πρώτη φάση του 3ου Τουρνουά Foot Tennis, που διοργανώνεται στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας.

Πολλές ομάδες είδαν τη…μοίρα τους να αλλάζει την τελευταία αγωνιστική, άλλες είχαν καπαρώσει τη μία από τις δύο προνομιούχες θέσεις, ενώ υπήρξαν κι αυτές που για ελάχιστους πόντους δεν πέτυχαν καλύτερο πλασάρισμα στη βαθμολογία.

Ας δούμε τις τελικές βαθμολογίες των ομίλων :

Group A
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Tzimos Service 2 1 5 4 137 124 13 5
2 Consi Café 2 1 4 4 114 140 -26 5
3 Pharma Team 1 2 4 4 131 109 22 4
4 Poetry 1 2 4 5 123 132 -9 4
Group B
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Ink Da City 3 0 6 1 134 110 24 6
2 Hotel Kapsalis 2 1 5 2 135 83 52 5
3 Mall 1 2 2 5 81 123 -42 4
4 Doctor Wash 0 3 1 6 103 137 -34 3
Group C
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Champions League 3 0 6 1 130 103 27 6
2 Draw Café 2 1 4 3 117 103 14 5
3 Anfield 1 2 4 4 125 116 9 4
4 Barok 0 3 0 6 76 126 -50 3
Group D
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Στάσου Μύγδαλα 2 1 5 2 135 95 40 5
2 Ερατεινό 2 1 5 3 133 119 14 5
3 Revoil Καμπαϊλής 2 1 4 3 118 106 12 5
4 Bijou Box 0 3 0 6 61 126 -65 3
Group Ε
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Κρύπας 3 0 6 0 126 65 61 6
2 ΦΠΑ 2 1 4 2 114 51 63 5
3 Xnet 1 2 2 5 64 117 -53 4
4 Θράκα 0 3 1 6 61 132 -71 3
Group F
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Στέκι 3 0 6 0 129 73 56 6
2 Goody’s 2 1 4 2 110 79 31 5
3 Π&Φ 1 2 2 5 105 132 -27 4
4 Special 0 3 1 6 73 133 -60 3
Group G
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Οικοκίνηση 3 0 5 1 133 90 43 6
2 Καφενείο 2 1 5 2 128 78 50 5
3 Ariston 1 2 2 5 83 129 -46 4
4 SimParts 0 3 1 6 80 127 -47 3
Group H
Ν Η ΣΕΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤA ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 Φωτιάδης 3 0 6 1 130 83 47 6
2 Argo Κουτσιάδης 1 2 3 5 118 128 -10 4
3 Χατζηπαυλίδης 1 2 4 5 123 134 -11 4
4 Café στο 90 1 2 3 4 110 136 -26 4

*Σημ. : Στις ισοβαθμίες δεν μετρούν τα μεταξύ των ομάδων παιχνίδια, αλλά η διαφορά πόντων. Αν αυτή είναι ίδια, τότε μετρούν οι πόντοι υπέρ.

Οι Ειδικές Βαθμολογίες :

ΠΡΩΤΟΙ
1 Κρύπας 3 0 6 0 126 65 61 6 FIRST1
2 Στέκι 3 0 6 0 129 73 56 6 FIRST2
3 Φωτιάδης 3 0 6 1 130 83 47 6 FIRST3
4 Οικοκίνηση 3 0 5 1 133 90 43 6 FIRST4
5 Champions League 3 0 6 1 130 103 27 6 FIRST5
6 Ink Da City 3 0 6 1 134 110 24 6 FIRST6 
7 Στάσου Μύγδαλα 2 1 5 2 135 95 40 5 FIRST7 
8 Tzimos Service 2 1 5 4 137 124 13 5 FIRST8  
ΔΕΥΤΕΡΟΙ
1 ΦΠΑ 2 1 4 2 114 51 63 5 SECOND1 
2 Hotel Kapsalis 2 1 5 2 135 83 52 5 SECOND2
3 Καφενείο 2 1 5 2 128 78 50 5 SECOND3
4 Goody’s 2 1 4 2 110 79 31 5 SECOND4
5 Ερατεινό 2 1 5 3 133 119 14 5 SECOND5
6 Draw Café 2 1 4 3 117 103 14 5 SECOND6
7 Consi Café 2 1 4 4 114 140 -26 5 SECOND7
8 Argo Κουτσιάδης 1 2 3 5 118 128 -10 4 SECOND8 
ΤΡΙΤΟΙ
1 Revoil Καμπαϊλής 2 1 4 3 118 106 12 5 BAR1
2 Pharma Team 1 2 4 4 131 109 22 4 BAR2
3 Anfield 1 2 4 4 125 116 9 4 BAR3
4 Χατζηπαυλίδης 1 2 4 5 123 134 -11 4 BAR4
5 Π&Φ 1 2 2 5 105 132 -27 4 BAR5
6 Mall 1 2 2 5 81 123 -42 4 BAR6
7 Ariston 1 2 2 5 83 129 -46 4 BAR7
8 Xnet 1 2 2 5 64 117 -53 4 BAR8
ΤΕΤΑΡΤΟΙ
1 Poetry 1 2 4 5 123 132 -9 4 BAR9
2 Café στο 90 1 2 3 4 110 136 -26 4 BAR10
3 Doctor Wash 0 3 1 6 103 137 -34 3 BAR11
4 SimParts 0 3 1 6 80 127 -47 3 BAR12
5 Barok 0 3 0 6 76 126 -50 3 BAR13
6 Special 0 3 1 6 73 133 -60 3 BAR14
7 Bijou Box 0 3 0 6 61 126 -65 3 BAR15
8 Θράκα 0 3 1 6 61 132 -71 3 BAR16

Το πρόγραμμα του Σαββάτου 10/6 (μπαράζ για τριτοτέταρτους) :

18.15 Revoil Καμπαϊλής – Θράκα  [OUT1]
18.30 Bijou Box – Pharma Team  [OUT2]
19.00 Anfield – Special  [OUT3]
19.15 Barok – Χατζηπαυλίδης  [OUT4]
19.45 Π&Φ – SimParts  [OUT5]
20.00 Doctor Wash – Mall  [OUT6]
20.30 Ariston – Café στο 90  [OUT7]
20.45 Poetry – Xnet  [OUT8]

Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό :

Δευτέρα 12/6 (2η φάση)

18.30  Κρύπας – OUT8  [1]
19.00 Goody’s – Ερατεινό [12]
19.15  OUT7 – Στέκι [2]
19.45  Draw Cafe – Καφενείο [11]
20.00  Φωτιάδης – OUT6  [3]
20.30  Hotel Kapsalis– Consi Cafe [10]

Τρίτη 13/6 (2η φάση)

18.30  OUT5 – Οικοκίνηση [4]
19.00 Argo Κουτσιάδης – ΦΠΑ  [9]
19.15  Champions League – OUT4  [5]
19.45  OUT1 – Tzimos Service [8]
20.00 OUT3 – Ink Da City [6]
20.30 Στάσου Μύγδαλα – OUT2  [7]

*Οι ομάδες με την επωνυμία «OUT» προέρχονται από τα μπαράζ με τον αντίστοιχο αριθμό παραπάνω. Οι ομάδες που θα αντιμετωπίσουν όσες προκριθούν από τα μπαράζ θα ξεκινήσουν τον αγώνα με αβαντάζ ενός (1) σετ. Ο νικητής αναδεικνύεται μετά από τρία (3) νικηφόρα σετ.

Τετάρτη 14/6 (3η ενδιάμεση φάση)

18.00  10 – 3 (A)
19.00  11 – 2 (B)
20.00  1 – 12 (Γ)
21.00  9 – 4 (Δ)

*Τα ζευγάρια διασταυρώνονται σύμφωνα με τους αριθμούς στις αγκύλες από τον προηγούμενο γύρο. Το γράμμα μέσα στην παρένθεση είναι ο κωδικός κάθε ζευγαριού με το οποίο θα διασταυρωθεί στον επόμενο γύρο (δείτε παρακάτω)

Πέμπτη 15/6 (Προημιτελικά)

18.00  Α – 7 (Π1)
19.00  Δ – 5 (Π2)
20.00 8 – Γ  (Π3)
21.00  Β – 6 (Π4)

*Τα ζευγάρια διασταυρώνονται σύμφωνα με τους αριθμούς στις αγκύλες και στις παρενθέσεις των δύο προηγούμενων γύρων. Το Π1 έως Π4 μέσα στην παρένθεση είναι ο κωδικός κάθε ζευγαριού με το οποίο θα διασταυρωθεί στον επόμενο γύρο (δείτε παρακάτω)

Παρασκευή 16/6 (Ημιτελικά)

20.00  Π1 – Π4
21.00  Π3 – Π2

Σάββατο 17/6 (Τελικοί)

19.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.00 ΑΠΟΝΟΜΕΣ