Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

Τέσσερα εντυπωσιακά παιχνίδια για την ενδιάμεση φάση του 3ου Τουρνουά Foot Tennis! Τα ζευγάρια των προημιτελικών

Μπορεί η βροχή να φανέρωσε τις…άγριες διαθέσεις της λίγο πριν την έναρξη των αγώνων, ωστόσο μας έκανε τη χάρη και απολαύσαμε τέσσερα σπουδαία παιχνίδια!

Στο πρώτο χρονικά ματς, το μοναδικό για την προημιτελική φάση, το Hotel Kapsalis επικράτησε με 3-0 σετ του Στάσου Μύγδαλα και προκρίθηκε στα ημιτελικά, κάτι που σημαίνει πως έχει εξασφαλίσει ένα από τα 4 δώρα της διοργάνωσης. Εξαιρετικό παιχνίδι από τους “οράνιε” που ανέβασαν απόδοση στο 4ο σετ, στο οποίο επικράτησαν με σκορ 21-11

Το δεύτερο ματς ήταν…όλα τα λεφτά, παρά το γεγονός πως διεξήχθη κατά το ήμισυ. Η διακοπή λόγω βροχής την προηγούμενη Τετάρτη, ανάγκασε τους Καφενείο και Στέκι να αγωνιστούν σήμερα από το τρίτο σετ, με προβάδισμα των περσινών πρωταθλητών 13-8 (1-1 ως τότε στα σετ). Οι Μπρέγκου και Ασλάνογλου κατάφεραν να διατηρήσουν την ανοδική πορεία από το προηγούμενο παιχνίδι και μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι (ειδικά στο τελευταίο σετ το οποίο κρίθηκε στους…28 πόντους!) επικράτησαν με 3-1.

Πρόκριση στα προημιτελικά και για το Πλυντήριο Αυτοκινήτων “Κρύπας”, που έχασε το πρώτο του σετ στο φετινό τουρνουά. Τα Goody’s αποδείχτηκαν ανώτεροι αντίπαλοι από τους προηγούμενους, ο Ιωακειμίδης ήταν εξαιρετικός, ο Χαραλαμπίδης βοήθησε σε αρκετά σημεία του αγώνα ωστόσο οι Τριανταφυλλίδης και Δημούλτσης (συμπαίκτες του στον ΓΑΣ Κοπανού) ήταν ανώτεροι σε καίρια σημεία και πήραν την πρόκριση.

Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας, η Οικοκίνηση κατάφερε να πάρει το εισιτήριο με ανατροπή στο σκορ. Το Μεζεδοπωλείο ΦΠΑ πήρε το πρώτο σετ, έδειξε πως εύκολα ή δύσκολα θα έπαιρνε την πρόκριση, ωστόσο οι Γκελοσάνι και Ασλαμπάλογλου γύρισαν το ματς και με κάποιες εντυπωσιακές ενέργειες και “ψαλιδάκια” (για αμφότερες τις ομάδες) βρίσκονται από σήμερα στα προημιτελικά της διοργάνωσης!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι παίκτες που αγωνίστηκαν :

Hotel Kapsalis – Στάσου Μύγδαλα  3-1 (21-17, 21-18, 22-20)
Αρβανιτίδης, Φωτόπουλος / Ντόγος, Αργυρόπουλος

Καφενείο – Στέκι  1-3 (21-16, 8-21, 15-21, 26-28)
Ξαγοράρης, Σαρηγιαννίδης / Μπρέγκου, Ασλάνογλου

ΚρύπαςGoody’s  3-1 (21-17, 19-21, 21-15, 22-20)
Δημούλτσης, Τριανταφυλλίδης / Ιωακειμίδης, Χαραλαμπίδης

ΦΠΑ Οικοκίνηση  1-3 (21-13, 18-21, 25-21, 14-21)
Μουρίκι, Τούφας, Νίκου / Ασλαμπάλογλου, Γκελοσάνι

Δευτέρα 19/6 (Προημιτελικά)

19.00  Οικοκίνηση – Champions League (Π2)
20.00 Revoil Καμπαϊλής – Κρύπας  (Π3)
21.00 ΣτέκιInk Da City (Π4)

*Τα ζευγάρια διασταυρώνονται σύμφωνα με τους αριθμούς στις αγκύλες και στις παρενθέσεις των δύο προηγούμενων γύρων. Το Π1 έως Π4 μέσα στην παρένθεση είναι ο κωδικός κάθε ζευγαριού με το οποίο θα διασταυρωθεί στον επόμενο γύρο (δείτε παρακάτω)