Α1 ΕΠΣ Ημαθίας

Το πρόγραμμα της Α1 Ερασιτεχνικής ΕΠΣ Ημαθίας 2017/2018

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (4/9) η κλήρωση της Α1 Ερασιτεχνικής που για μια ακόμη φορά θα διεξαχθεί με απώλεια ομάδας.

Η ΑΕ Αλεξάνδρειας, μετά τη γνωστή μεταβίβαση του ΑΦΜ του Διαγόρα Σεβαστής και τη μετονομασία του σε Φίλιππο Αλεξάνδρειας, δεν θα συμμετέχει στο φετινό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί με 15 ομάδες.

Να σημειώσουμε πως τα play off θα διεξαχθούν εφόσον υπάρχει βαθμολογική διαφορά ίση ή μικρότερη των 5 βαθμών του 1ου με τον 2ο της βαθμολογίας, ενώ τα play out θα διεξαχθούν σε κάθε περίπτωση, ανάμεσα στις ομάδες που θα καταταγούν από την 11η έως τη 14η θέση. Η 15η ομάδα υποβιβάζεται στη Β Ερασιτεχνική της νέας σεζόν, που θα διεξαχθεί μετά από αναδιάρθρωση σε τρεις κατηγορίες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τη σεζόν 2017/2018 :

1η / 16η

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Ατρόμητος Διαβατού

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΕ Χαρίεσσας

Μακροχώρι – ΓΑΣ Κοπανού

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Κεραυνός Επισκοπής – Αχιλλέας Νάουσας

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Δόξα Λιανοβεργίου – Άρης Παλαιοχωρίου

Ρεπό : Ποντιακή Νεολαία Αράχου

2η / 17η

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – Νέα Γενεά Νικομήδειας

Ατρόμητος Διαβατού – Νίκη Αγκαθιάς

ΑΕ Χαρίεσσας – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

ΓΑΣ Κοπανού – Κεραυνός Επισκοπής

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Αχιλλέας Νάουσας – Άρης Παλαιοχωρίου

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Δόξα Λιανοβεργίου

Ρεπό : Μακροχώρι

3η / 18η

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Νίκη Αγκαθιάς

Μακροχώρι – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Ατρόμητος Διαβατού

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – ΑΕ Χαρίεσσας

Άρης Παλαιοχωρίου – ΓΑΣ Κοπανού

Δόξα Λιανοβεργίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Αχιλλέας Νάουσας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Ρεπό : Κεραυνός Επισκοπής

4η / 19η

Μακροχώρι – Νέα Γενεά Νικομήδειας

Νίκη Αγκαθιάς – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – Κεραυνός Επισκοπής

Ατρόμητος Διαβατού – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

ΑΕ Χαρίεσσας – Δόξα Λιανοβεργίου

ΓΑΣ Κοπανού – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Αχιλλέας Νάουσας

Ρεπό : Άρης Παλαιοχωρίου

5η / 20η

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

Κεραυνός Επισκοπής – Μακροχώρι

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Νίκη Αγκαθιάς

Άρης Παλαιοχωρίου – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

Δόξα Λιανοβεργίου – Ατρόμητος Διαβατού

Αχιλλέας Νάουσας – ΑΕ Χαρίεσσας

ΓΑΣ Κοπανού – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Ρεπό : ΓΑΣ Ροδοχωρίου

6η / 21η

Κεραυνός Επισκοπής – Νέα Γενεά Νικομήδειας

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Μακροχώρι – Άρης Παλαιοχωρίου

Νίκη Αγκαθιάς – Δόξα Λιανοβεργίου

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Ατρόμητος Διαβατού – Αχιλλέας Νάουσας

ΑΕ Χαρίεσσας – ΓΑΣ Κοπανού

Ρεπό : ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

7η / 22η

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Άρης Παλαιοχωρίου – Κεραυνός Επισκοπής

Δόξα Λιανοβεργίου – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μακροχώρι

Αχιλλέας Νάουσας – Νίκη Αγκαθιάς

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

ΓΑΣ Κοπανού – Ατρόμητος Διαβατού

Ρεπό : ΑΕ Χαρίεσσας

8η / 23η

Άρης Παλαιοχωρίου – Νέα Γενεά Νικομήδειας

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Δόξα Λιανοβεργίου

Κεραυνός Επισκοπής – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Αχιλλέας Νάουσας

Μακροχώρι – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Νίκη Αγκαθιάς – ΓΑΣ Κοπανού

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – ΑΕ Χαρίεσσας

Ρεπό : Ατρόμητος Διαβατού

9η / 24η

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Δόξα Λιανοβεργίου

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Άρης Παλαιοχωρίου

Αχιλλέας Νάουσας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Κεραυνός Επισκοπής

ΓΑΣ Κοπανού – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

ΑΕ Χαρίεσσας – Μακροχώρι

Ατρόμητος Διαβατού – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

Ρεπό : Νίκη Αγκαθιάς

10η / 25η

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Νέα Γενεά Νικομήδειας

Δόξα Λιανοβεργίου – Αχιλλέας Νάουσας

Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – ΓΑΣ Κοπανού

Κεραυνός Επισκοπής – ΑΕ Χαρίεσσας

Μακροχώρι – Ατρόμητος Διαβατού

Νίκη Αγκαθιάς – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

Ρεπό : Απόλλων Αγίου Γεωργίου

11η / 26η

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Αχιλλέας Νάουσας

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

ΓΑΣ Κοπανού – Δόξα Λιανοβεργίου

ΑΕ Χαρίεσσας – Άρης Παλαιοχωρίου

Ατρόμητος Διαβατού – Κεραυνός Επισκοπής

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

Νίκη Αγκαθιάς – Μακροχώρι

Ρεπό : Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

12η / 27η

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Νέα Γενεά Νικομήδειας

Αχιλλέας Νάουσας – ΓΑΣ Κοπανού

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας

Άρης Παλαιοχωρίου – Ατρόμητος Διαβατού

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

Κεραυνός Επισκοπής – Νίκη Αγκαθιάς

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Μακροχώρι

Ρεπό : Δόξα Λιανοβεργίου

13η / 28η

Νέα Γενεά Νικο13ημήδειας – ΓΑΣ Κοπανού

ΑΕ Χαρίεσσας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Ατρόμητος Διαβατού – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – Δόξα Λιανοβεργίου

Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου

Μακροχώρι – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Κεραυνός Επισκοπής

Ρεπό : Αχιλλέας Νάουσας

14η / 29η

ΑΕ Χαρίεσσας – Νέα Γενεά Νικομήδειας

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Ατρόμητος Διαβατού

Αχιλλέας Νάουσας – Ποντιακή Νεολαία Αράχου

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς

Δόξα Λιανοβεργίου – Μακροχώρι

Άρης Παλαιοχωρίου – Απόλλων Αγίου Γεωργίου

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Κεραυνός Επισκοπής

Ρεπό : ΓΑΣ Κοπανού

15η / 30η

Ατρόμητος Διαβατού – ΑΕ Χαρίεσσας

Ποντιακή Νεολαία Αράχου – ΓΑΣ Κοπανού

Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Μακροχώρι – Αχιλλέας Νάουσας

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Κεραυνός Επισκοπής – Δόξα Λιανοβεργίου

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Άρης Παλαιοχωρίου

Ρεπό : Νέα Γενεά Νικομήδειας