Δεύτερο «πιάτο» στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Ημαθίας αύριο Κυριακή (10/9), με τη διεξαγωγή 9 νοκ άουτ αγώνων.

Τα…τερτίπια της κληρωτίδας ανέδειξαν δύο σπουδαία ζευγάρια, ανάμεσα σε ομάδες που θεωρούνται εκ των φαβορί για τη διάκριση στο φετινό θεσμό, ενώ ιδιαίτερο είναι και το ματς στον Σχοινά όπου η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος, δύο αντίπαλοι που θα αναμετρηθούν και στο πρωτάθλημα της Α2 με φόντο την άνοδο.

Στα επίσης αξιοσημείωτα, η ανάδειξη του ίδιου ζευγαριού όπως και πέρσι στην πρεμιέρα (Ολυμπιακός Λουτρού – Άρης Παλαιοχωρίου), με μεγαλύτερες όμως προσδοκίες από τις δύο ομάδες για τη φετινή σεζόν ενώ το ματς στη Ραχιά δεν έχει ουσιαστικά γηπεδούχο μιας και ΑΕΠ Βέροιας και Εθνικός μοιράζονται και φέτος την ίδια έδρα.

Να επαναλάβουμε πως το SportsUp, με στόχο την άρτια ενημέρωση του αναγνώστη και του φίλαθλου, θα σας παρουσιάζει το pregame όλων των διοργανώσεων αρχής γενομένης με την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου.

Καλή αγωνιστική σεζόν σε όλους!

Τo pregame είναι μία προσφορά :

Agroexelixis : Η εταιρία που έχει ανοίξει τις πόρτες της στον αγρότη από το 2008 και είναι πρωτοπόρα εταιρία στη μελέτη επίβλεψη υποστήριξη και φυτοροστασία


Έδρα : ΔΑΚ Αλεξάνδρειας

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 12.70 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : –

Φίλιππος Αλεξάνδρειας

Προπονητής : Κώστας Παπαδόπουλος

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Κατέκτησε τον τίτλο, 2-0 στον τελικό τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Νίκη Αγκαθιάς

Προπονητής : Σταύρος Κωστογλίδης

Γνωστές απουσίες : Γρηγοριάδης (μη έκδοση δελτίου), Ευγένης Κίτσας (αμφίβολος λόγω τραυματισμού), Χρήστος Ζαρογιάννης (ίωση)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον 1ο γύρο, 4-6 από την ΑΕ Χαρίεσσας

Tips : Ο κάτοχος του περσινού τίτλου κόντρα στον πρωταθλητή της Α2 Ερασιτεχνικής, δύο ομάδες που θεωρούνται από τα φαβορί για την κατάκτηση του φετινού Κυπέλλου.


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Νικομήδειας

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 19.70 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : 2014/2015 (Α2), 0-1

Νέα Γενεά Νικομήδειας

Προπονητής : Μπάμπης Πετρίδης

Γνωστές απουσίες : Αγιαννίτης (τραυματίας)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο, 2-0 από τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Θύελλα Στενημάχου

Προπονητής : Γιάννης Αγγελίδης

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Δεν συμμετείχε, αγωνιζόταν στη Γ Ερασιτεχνική


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Σχοινά

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 9.80 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : –

ΑΕ Σχοινά

Προπονητής : Γιώργος Πατρίκας

Γνωστές απουσίες : Μουσκεφτάρας, Σεβαστιάδης (επαγγελματικές υποχρεώσεις), Κρουστάλλης, Κωτούλας (τραυματίες)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον πρώτο γύρο, 4-1 από τον ΓΑΣ Κοπανού

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος

Προπονητής : Σάκης Παγγούρας

Γνωστές απουσίες : Σαμψωνίδης, Πετάλι (μη έκδοση δελτίων), Μηνούδης, Ελευθεριάδης Η., Καραούσογλου, Χαλβατζής, Παπαδόπουλος Α. (τραυματίες), Τερζίδης (επαγγελματικές υποχρεώσεις)

Πορεία 2016/2017 : Δεν συμμετείχε, αγωνιζόταν στη Β Ερασιτεχνική


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Κουλούρας

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 35.00 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : –

ΠΑΟΚ Κουλούρας

Προπονητής : Νίκος Καρύδας

Γνωστές απουσίες : Πανταζής (τραυματίας)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον πρώτο γύρο, 0-2 από τη Θύελλα Σταυρού

Κεραυνός Επισκοπής

Προπονητής : Γόλης Ιωαννίδης – Χρήστος Πασχάλης

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στα ημιτελικά, 0-2 από την ΑΕ Αλεξάνδρειας


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Παναγιωπούλας

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 12.23 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : –

Αριστοτέλης Νάουσας

Προπονητής : Βασίλης Αργυρίου

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στα προημιτελικά, 4-0 από τον ΓΑΣ Κοπανού

ΑΕ Χαρίεσσας

Προπονητής : Χρήστος Μποζίνης

Γνωστές απουσίες : Παρηγορίδης (αμφίβολος λόγω τραυματισμού)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στα προημιτελικά, 4-0 από τον Κεραυνό Επισκοπής


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Τρικάλων

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 69.50 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : 2016/2017, 4-0 | 2015/2016, 2-0 | 2014/2015, 4-1

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Προπονητής : Γιώργος Ντάμτσιος

Γνωστές απουσίες : Χατζόπουλος (στρατευμένος)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στα ημιτελικά, 4-3 στα πέναλτι από τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου (3-3 κανονικός αγώνας)

ΓΑΣ Ροδοχωρίου 

Προπονητής : Δημήτρης Χαλκιάς

Γνωστές απουσίες : Θεοδωρόπουλος, Ντατσής, Τσαγκεράς (τραυματίες), Θεοδοσιάδης (ανέτοιμος)

Πορεία 2016/2017 : Φιναλίστ του τελικού, ηττήθηκε 2-0 από την ΑΕ Αλεξάνδρειας

Tips : Τα γνωστά…τερτίπια της κληρωτίδας, που ανέδειξε τον περσινό ημιτελικό, αυτή τη φορά στην έδρα του Μέγα Αλέξανδρου!


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Λουτρού

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 10.80 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : –

Ολυμπιακός Λουτρού

Προπονητής : Βαγγέλης Χρυσάφης

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον 1ο γύρο από τον Άρη Παλαιοχωρίου (0-2)

Άρης Παλαιοχωρίου

Προπονητής : Γιώργος Απόσογλου

Γνωστές απουσίες : Άγγελος Κούκλας (αμφίβολος λόγω τραυματισμού)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στη φάση των «16» από την ΑΕ Αλεξάνδρειας (0-1)

Tips : Παιχνίδι της κληρωτίδας και στο συγκεκριμένο ζευγάρι, που προέκυψε και στην περσινή κλήρωση της 1ης φάσης, με τον Ολυμπιακό να αγωνίζεται τότε στη Β Ερασιτεχνική.


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Ράχης

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : –

Πρόσφατη προϊστορία : 2016/2017, 2-0

ΑΕΠ Βέροιας

Προπονητής : Στέφανος Γαϊτάνος

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον 2ο γύρο από την ΑΕ Αλεξάνδρειας (5-1)

Εθνικός Ράχης

Προπονητής : Μάκης Γκίτσιος

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον 2ο γύρο από την ΑΕ Χαρίεσσας (1-6)

Tips : Ένα ακόμη…τρολάρισμα της κληρωτίδας που ανέδειξε αντίπαλες δύο ομάδες που μοιράζονται την ίδια έδρα


Έδρα : Δημοτικό Γήπεδο Αγίου Νικολάου

Χιλιομετρική απόσταση ομάδων : 27.60 χλμ

Πρόσφατη προϊστορία : 2016/2017,  1-3

Ολυμπιακός Νάουσας

Προπονητής : Νίκος Κουμπουλής

Γνωστές απουσίες : Τανούσης, Σαράφης, Ταμπακιάρης (δεν εκδόθηκαν τα δελτία)

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στον 1ο γύρο από την ΑΕΠ Βέροιας (4-2 πεν, κ.α. 0-0)

Ατρόμητος Διαβατού

Προπονητής : Άρης Αδαλόγλου

Γνωστές απουσίες : –

Πορεία 2016/2017 : Αποκλείστηκε στη φάση των «16» από τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου (1-0)


Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής (10/9) :

Φίλιππος Αλεξάνδρειας – Νίκη Αγκαθιάς

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Θύελλα Στενημάχου

ΑΕ Σχοινά – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος

ΠΑΟΚ Κουλούρας – Κεραυνός Επισκοπής

Αριστοτέλης Νάουσας – ΑΕ Χαρίεσσας

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 

Ολυμπιακός Λουτρού – Άρης Παλαιοχωρίου

ΑΕΠ Βέροιας – Εθνικός Ράχης

Ολυμπιακός Νάουσας – Ατρόμητος Διαβατού

 

δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου (9/9) ΕΔΩ