Τρομερό ματς στον Εύοσμο!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το πρώτο ιστορικό ντέρμπι μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού για την handball premier.

Οι δύο ομάδες σε ένα παιχνίδι που έσπασαν καρδιές αναδείχτηκαν ισόπαλες με 17-17 στο κλειστό του Ευόσμου σε ένα αποτέλεσμα που αφήνει ξινή γεύση και για τους δύο.

Ο ΠΑΟΚ κατέφερε να φέρει στα ίσα το παιχνίδι αν και βρέθηκε αρκετές φορές πίσω στο σκορ με τρία γκολ (14-17) πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Ο Κυπραίου ισοφάρισε για τον δικέφαλο ενώ ο τερματοφύλακα Γουργούμης απέκρουσε πέναλτι του Αλβανού στα τελευταία δύο λεπτά. Μεγάλη εμφάνιση και για τον Κώστα Τσιλιμπάρη του Ολυμπιακού που είχε σωρεία επεμβάσεων.

Ο Στέλιος Σεϊρεκίδης άρχισε τον αγώνα με τους Γουργούμη, Τσίλη, Βεσελίνοβιτς, Πετρίδη, Παλάσκα, Κοκώνη και Αραμπατζή, ενώ ο τεχνικός του Ολυμπιακού ξεκίνησε με τους Τσιλιμπάρη, Κωστακίδη, Σανίκη, Αλβανό, Τζηρά, Παπαδιονυσίου και Κανδήλα. Στο πρώτο ημίχρονο αυτό που κυριάρχησε ήταν οι καλές άμυνες, ενώ αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Κώστας Τσιλιμπάρης, ο οποίος είχε 12 στις 18 αποκρούσεις.