Διπλό δια πυρός για τον Ολυμπιακό! (βαθμολογία)

Ένας απίστευτος Πανιώνιος στο δεύτερο ημίχρονο, λίγο έλειψε να γυρίσει…τούμπα το ματς! Φωνές για την υπόδειξη του Ευαγγέλου στο πέναλτι με το οποίο πήρε τη νίκη ο Ολυμπιακός.

Τέσσερα ματς χωρίς νίκη για τον Ολυμπιακό ήταν αρκετά. Οι «ερυθρόλευκοι» γνώριζαν ότι στη Νέα Σμύρνη έπαιζαν πολλά περισσότερα από μια απλή νίκη. Η ομάδα του Τάκη Λεονή ήθελε από την Πλατεία να κάνει restart στην χρονιά και να δείξει ξανά το πραγματικό του πρόσωπο. Και το έκανε με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο. Με τον Φορτούνη ηγέτη, τον Ανσαρριφάρντ σκόρερ, και τον Σισέ βράχο πίσω έβαλε τις βάσεις για να περάσει ένα εύκολο βράδυ. Και η αλήθεια το είχε καταφέρει με το 3-1, αλλά κάπου εκεί χαλάρωσε και παραλίγο να το πληρώσει με τον Πανιώνιο σε δύο λεπτά να το κάνει 3-3, πριν ο Ευαγγέλου τα κάνει θάλασσα με τις αποφάσεις προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων και τον Ολυμπιακό να παίρνει στο τέλος μια υπερπολύτιμη νίκη.

το φιλμ της αναμέτρησης στο gazzetta.gr

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Χατζισαφί, Οικονόμου, Μπανανά, Βλάχος (71′ Παπαγεωργίου), Σιώπης, Κόρμπος (81′ Ντουρμισάι), Μασούντ, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας (60′ Λάμπρου), Γεσίλ.

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Προτό, Κούτρης, Νικολάου, Σισέ, Φιγκέιρας, Οτζίτζα (64′ Ταχτσίδης), Ρομαό, Σεμπά, Φορτούνης (88′ Μποτία), Πάρντο, Ανσαριφάρντ (75′ Τζούρτζεβιτς).