Το “2×2” για τον Ζαφειράκη στην Α ΕΚΑΣΚΕΜ (photos+vid)

Τη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα έκανε το απόγευμα του Σαββάτου η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Ζαφειράκη Νάουσας.

Η ομάδα του Ζαφειράκη μπήκε δυνατά από την αρχή και επέβαλε τον ρυθμό της με αποτέλεσμα να προηγηθεί στην λήξη του πρώτου δεκαλέπτου με 22-14.

Σε ανάλογο ρυθμό κύλισε και η δεύτερη περίοδος με τον Ζαφειράκη να ανεβάζει την διαφορά στους 16 (41-25) στην λήξη του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΓΕ ισορρόπησε το παιχνίδι και αλλά ο Ζαφειράκης κράτησε την διαφορά στο σκορ (57-40).

Στην τελευταία περίοδο ο Ζαφειράκης που έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες της ομάδας ανέβασε ακόμη περισσότερο την διαφορά με το τελικό 70-46 να σκορπά χαμόγελα στον κόσμο που στήριξε την ομάδα στον πρώτο φετινό του εντός έδρας αγώνα.

Ζαφειράκης: Σκουλαριώτης-13, Τούφας-9, Σιδηρόπουλος-8, Ζαχαριάδης-6, Ζιάνης-6, Σιαμήτρος-11, Μπολιός-6, Δίντσης-9, Βάιγκαντ-2.