Την προηγούμενη Κυριακή ο Χίλιεμαρκ, τώρα ο Μολίνς! (βαθμολογία)

Ένα ακόμη παιχνίδι που ο Παναθηναϊκός γλιτώνει στο παρά πέντε, αυτή τη φορά ισοφάρισε τη Λαμία με τέρμα του Μολίνς! Τεράστια ευκαιρία στο τέλος για την ανατροπή κόντρα στην ψυχωμένη Λαμία!

Η μαχητική Λαμία προκάλεσε πολλά προβλήματα στον Παναθηναϊκό και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ-καραμπόλα, όμως οι «πράσινοι» ισοφάρισαν στο 85′ (1-1) και έχασαν στις καθυστερήσεις (δοκάρι ο Μολίνς) την ευκαιρία για μια ακόμα ανατροπή στο τέλος!

Η Λαμία ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο παρέδωσε πνεύμα και παρά την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά θα πρέπει να αισθάνεται τυχερή που κατέκτησε το βαθμό της ισοπαλίας. Οι «πράσινοι» από την πλευρά τους ήταν κάκιστοι στο πρώτο ημίχρονο, με σαφές πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, αλλά στο δεύτερο πήραν τα απαιτούμενα ρίσκα, κυριάρχησαν και θα μπορούσαν, εάν είχαν την τύχη με το μέρος τους στη φάση του δοκαριού του Μολίνς, να είχαν πανηγυρίσει την πρώτη τους εκτός έδρας νίκη.

το φιλμ της αναμέτρησης στο SDNA

ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα (60’ Κουτρουμάνος), Κουκόλης, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Ομο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Μεντίνα (65’ Καραγιάννης), Ακόστα, Βάντερσον (86’ Ντακόλ).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος (70’ Πίσπας), Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις (46’ Μουνιέ), Κουρμπέλης, Βιγιαφάνιες, Χίλιεμαρκ, Λουντ (62’ Καμπέσας), Μολίνς.