[Γ Εθνική, 2ος όμιλος] ΑΕ Καρίτσας – Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Πιερία, ανάμεσα στην ΑΕ Καρίτσας και τον Αλμωπό Αριδαίας.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να είναι εμφανώς ανώτεροι στο πρώτο μέρος και την γηπεδούχο ΑΕΚ να βελτιώνεται στην επανάληψη και να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο.

Στο σκορ προηγήθηκε η ομάδα της Αριδαίας που έδειξε ότι δικαιολογημένα βρίσκεται στην υψηλές βαθμολογικές θέσεις. Η ομάδα της Πιερίας ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος και ίσως αν είχε 5-10 λεπτά παιχνιδιού ακόμη, να έφτανε ακόμη και στο τρίποντο αφού μετά το 70΄ ήταν η κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο.

το φιλμ της αναμέτρησης στο pieriasport

ΑΕ Καρίτσας (Μιχάλης Ζιώγας): Βασιλειάδης, Δαλαμήτρας (60΄Κωστόπουλος), Γούτσιος, Μπουτογιάννης, Νταντίνης, Τροΐρης, Μπέης (26΄Βσιουρής), Τσιώμης (75΄Ταρασιάδης), Κυπαρίσσης, Κυρτέγος, Μαυρίδης (80΄Μακράκης).

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Σίμος, Αναστασιάδης, Μουλάς, Πετρόφ, Μεντής (90+ Μιχαηλίδης), Πετρίδης (87΄Γκάζι), Κριστιάνο, Ελευθεριάδης Λάζ.(78΄Τσόλκας), Χαρίσης (65΄Ελευθεριάδης Γ.), Πολύζος, Παπαγεωργίου