“Απέδρασε” αλώβητη με Λιβάγια η ΑΕΚ! (βαθμολογία)

Την τελευταία λέξη στο ντέρμπι της Λεωφόρου την είπε ο Μάρκο Λιβάγια. Με γκολ του Κροάτη φορ στο τελευταία λεπτό των καθυστερήσεων η ΑΕΚ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας από τον Παναθηναϊκό (1-1) που είχε προηγηθεί με τον Μολέδο. Απαράδεκτη ενέργεια από τον Χιμένεθ.

Το ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή δεν ανέδειξε νικητή. Μπορεί ο Παναθηναϊκός να κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, αλλά ο Μάρκο Λιβάγια στην τελευταία φάση του ματς έδωσε στην ομάδα του (ΑΕΚ) το βαθμό της ισοπαλίας.

το φιλμ της αναμέτρησης στο gazzetta.gr

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέδο (37′ Κουτρουμπής), Κολοβέτσιος, Χουλτ, Σιλά, Κουρμπέλης, Χίλιεμαρκ (67′ Άλτμαν), Λουντ, Βιγιαφάνιες, Μολίνς (92′ Ρέις)

ΑΕΚ: Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης (71′ Γιακουμάκης), Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος (65′ Αϊντάρεβιτς), Μπακασέτας, Κλωναρίδης (54′ Χριστοδουλόπουλος), Λιβάγια