Μεγάλη ανατροπή του Άρη! (βαθμολογία)

Ο… πεντάμορφος στο πρώτο ημίχρονο Εργοτέλης που πήρε προβάδισμα 2-0, μεταμορφώθηκε σε… τέρας στην επανάληψη, δίνοντας την ευκαιρία στον Άρη να κάνει την απόλυτη ανατροπή και να φύγει νικητής από το Παγκρήτιο με 2-3.

Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα ο Εργοτέλης, είχε ουσία αλλά και θέαμα, αξιοποιώντας την απόλυτη υπεροχή του πήρε «αέρα» δυο τερμάτων. Στην επανάληψη όμως… έμεινε στα αποδυτήρια και σε συνδυασμό με τη βελτίωση του Άρη, δέχθηκε τρία γκολ και έχασε έναν αγώνα την τύχη του οποίου κρατούσε στα χέρια του.

Από την άλλη ο Άρης, ακόμα και τον κακό του εαυτό που τον… έφερε δύο γκολ πίσω στο σκορ. Βρήκε την ψυχή, το καθαρό μυαλό και έφτασε στην ανατροπή και στην τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες.

το φιλμ του αγώνα στο grandsport.gr

Εργοτέλης (Τ. Γκώνιας): Λαδάς, Μπουρσέλης (66’ Πάττας), Βογιατζής, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (65’ Εντιαγιέ), Σταμόπουλος, Έφορντ, Κούιπερς, Σταματάκος, Μπούζας (82’ Αγγελόπουλος).

Άρης (Δ. Σπανός): Καντιμοίρης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Μουμίν (78’ Νίκιτς), Ιντζόγλου, Κάσσος (46’ Ντούνης), Πλατέλας, Πασάς (83’ Καπνίδης), Διαμαντόπουλος, Τζανακάκης.