Εντυπωσιακός ο ΠΑΟ, “υπέταξε” τη Βασίλισσα!

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να ήταν κακός στο α’ ημίχρονο, όμως παίζοντας άμυνα από άλλο… πλανήτη στο β’ ημίχρονο, πήρε μία πολύ σπουδαία νίκη με 82-80 επί της Ρεάλ Μαδρίτης.

Το “τριφύλλι” βρέθηκε να χάνει ακόμα και με 14 πόντους από την Ρεάλ Μαδρίτης στο τέλος του α’ ημιχρόνου και παρά την παγωμάρα που υπήρξε αρχικά, οι πράσινοι κατάφεραν να ανασυγκροτηθούν στην ανάπαυλα και να πετύχουν μία σπουδαία νίκη. Το κλειδί της επιτυχίας για την ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ δεν ήταν άλλο από την άμυνα του β’ ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να περιορίζουν τη Ρεάλ στους 26 πόντους συνολικά.