Τέσσερα γκολ ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο!

Όλο και ανεβαίνει αγωνιστικά ο Ολυμπιακός στη Super League και σήμερα σημείωσε την 5η σερί νίκη του!

Οι “ερυθρόλευκοι” είδαν την άμυνά τους να δέχεται γκολ για μία ακόμα αγωνιστική όμως από τη μέση και μπροστά ήταν εξαιρετικοί και με ηγέτες τους Ανσαριφάρντ (1 γκολ – 1ασίστ) και Φορτούνη (2 γκολ) επιβλήθηκαν 4-1 εκτός έδρας του Παναιτωλικού και σκαρφάλωσαν στην κορυφή.

Με κορυφαίο του παίκτη (αλλά και της αναμέτρησης) τον Ανσαριφάρντ, ο Ολυμπιακός βρήκε τις λύσεις επιθετικά στγο δεύτερο ημίχρονο και μετέτρεψε το 1-1 του πρώτου 45λεπτου, στο εμφατικό υπέρ του 4-1. Ο Φορτούνης πέτυχε δύο γκολ και ο Τζούρτζεβιτς με εντυπωσιακό τρόπο έκλεισε το σκορ, ωστόσο δύο ενέργειες του Ιρανού φορ ήταν αυτές που “ξεχαρβάλωσαν” την άμυνα του Παναιτωλικού στο διάστημα 62′ – 66′, γέρνοντας οριστικά την πλάστιγγα υπέρ των Πειραιωτών.

το φιλμ της αναμέτρησης στο Sport24

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μαρινάκης (67′ Κλέσιο), Ρότσα, Μιχάι, Μόρας, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Ντίας, Ρόζα (81′ Γιαννιώτης), Μαζουρέκ, Μοράρ (74′ Μαρκόβσκι).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Προτό, Ελαμπντελαουί, Ένχελς, Σισέ, Κούτρης (λ.τ. 69′ Φιγκέιρας), Ρομαό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Πάρντο (46′ Οτζίτζα Οφόε), Μάριν, Ανσαριφάρντ (77′ Τζούρτζεβιτς).