Η επίσκεψη αγάπης από τον Εδεσσαϊκό και το 2-2 στον Κοπανό (photos)

Επίσκεψη αγάπης πραγματοποίησε σήμερα το πρωί αντιπροσωπεία ποδοσφαιριστών και μελών της διοίκησης του Εδεσσαϊκού στο κέντρο δημιουργικής απασχόλησης παιδιών με αναπηρία “Ορίζοντας”.

Οι ποδοσφαιριστές μοίρασαν φανέλες, κασκόλ και δώρα αλλά το σημαντικότερο είναι η επαφή που είχαν μαζί τους και η ενέργεια που τους μετέδωσαν, δίνοντας τεράστια χαρά στους συνανθρώπους μας.

Όλοι μαζί τραγούδησαν τα κάλαντα με τα χαμόγελα των παιδιών και την ελπίδα στα μάτια τους,να είναι το καλύτερο δώρο σε αυτές τις ημέρες των εορτών.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Φιλική ισοπαλία στον Κοπανό

Με την θερμοκρασία στους 0 βαθμούς Εδεσσαϊκός και ΓΑΣ Κοπανού αναδείχθηκαν ισόπαλοι πριν από λίγο με σκορ 2-2.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις με τους προπονητές των ομάδων να δοκιμάζουν διάφορα σχήματα. Όλα τα γκολ  σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχος να ξεκινούν ιδανικά, προηγούμενοι με σκορ 2-00 χάρη στα τέρματα των Καντσάδη και Πρόιου.

Από εκεί και πέρα ο Εδεσσαϊκός αντέδρασε και με δύο διαδοχικά όμορφα τέρματα του Καράμπελα, ισοφάρισε σε 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.