Γενικά

Έπεσε μαχόμενος ο εξαιρετικός Άρης!

Ο Άρης το πάλεψε σκληρά κόντρα στην δυνατή Μπεσίκτας, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης όμως να γνωρίζει την ήττα με σκορ 65-72 στον έξτρα χρόνο της παράτασης.

Παρά τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Άρης, στάθηκε αξιοπρεπώς κόντρα στην ισχυρή Μπεσίκτας, με του παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη να παλεύουν μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα, ενώ λίγο έλειψε να φτάσουν και στην νίκη, όμως 5 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, ο Προύιτ δεν έκανε σωστή επαναφορά, με αποτέλεσμα η μπάλα να φτάσει πάλι στα χέρια της τούρκικης ομάδας, η οποία δεν κατάφερε με την σειρά της να πετύχει κάποιον πόντο, παίρνοντας την νίκη ωστόσο στην παράταση με 72-65.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Στρόμπερι με 15 πόντους, με τον Κλαρκ να ακολουθεί στο σκοράρισμα με 13. Από πλευράς Άρη αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Μπελ με 18 πόντους, ενώ εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Μάρας με 14 πόντους.