Λύτρωση για τον Άρη με Πασά, δύο αποβολές στο ματς (βαθμολογία)

Με γκολ του Γιάννη Πασσά στο 89′ ο Άρης κατάφερε να κερδίσει στην Ημαθία την Βέροια (0-1) και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Σε ένα παιχνίδι που ο Άρης είχε τα ηνία του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο μέρος αμφότερες οι ομάδες είχαν μεγάλες ευκαιρίες, εν τέλει οι «κιτρινόμαυροι» ήταν αυτοί που κατάφεραν να χαμογελάσουν στο τέλος.

Συγκεκριμένα το παιχνίδι κρίθηκε στο 89ο λεπτό με γκολ του Γιάννη Πασά που είχε γρήγορη αντίδραση μετά από την άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Διαμαντόπουλου.

το φιλμ του αγώνα στο SDNA

ΒΕΡΟΙΑ (Τόλης Τερζής): Γιαγκιόζης, Λαζόπουλος, Καψάλης, Κοζάκης, Δαμιανάκης, Γιαμόα, Λίταινας, Δόρης, Μπαστιανός, Μεξής (63′ Ζυγκερίδης), Βανκεβάι.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Μπούρμπος (75′ Αναγωστόπουλος), Σόουζα, Δεληζήσης, Ιντζόγλου, Μουμίν, Μπαργκάν (60′ Ντούνης), Παυλίδης (69′ Πασάς), Κάσσος, Διαμαντόπουλος.