Ρέφερι αγώνα σε τοπικό παράτησε τον αγώνα στο ημίχρονο λόγω…κρύου και βροχής!

Ένα απίστευτο περιστατικό είχαμε το περασμένο Σαββατοκύριακο στην αναμέτρηση του Βορείου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου ανάμεσα στον ΑΟ Νεοχωρίου και τη Δόξα Στέρνας.

Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα tvthrakiotis, από όπου και η φωτογραφία, ο α’ βοηθός διαιτητής του αγώνα Δημήτρης Ζανιάς δήλωσε στο ημίχρονο στον εικονιζόμενο διαιτητή της συνάντησης Θεόδωρο Σκίνδρη «ότι δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα και αποχώρησε από το παιχνίδι λόγω κρύου και της βροχής».

Μάλιστα, το ίδιο δημοσίευμα αναφέρει ότι «την θέση του πήρε ο Δαλής που ήρθε στο γήπεδο κατόπιν εντολής της Επιτροπής Διαιτησίας».

Για την ιστορία το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο έληξε  0-0 , ενώ στο δεύτερο που είχαμε και την αλλαγή του βοηθού, το τελικό αποτέλεσμα ήταν 3-0 με ένα τέρμα του Πασχαλίδη και δύο του Θεοδώρου. με τη νίκη αυτή το Νεοχώρι παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.