Ακόμη ένα ρεκόρ από το Περιστέρι, μεγάλη νίκη του Απόλλωνα στο Ιβανώφειο!

Το Περιστέρι το ρεκόρ! Εκτός αυτό της καλύτερης εκκίνησης ο ΓΣΠ μετά τη νίκη του επί του Εθνικού με 94-67 ισοφάρισε το ρεκόρ των περισσότερων συνεχόμενων νικών στην κατηγορία, το οποίο το έχει -πλέον μαζί με τον ΚΑΟΔ.

Ντέρμπι από τα παλιά! Επειτα από ένα συναρπαστικό ματς, ο Απόλλωνας έφυγε από το Ιβαώφειο με τη νίκη επί του Ηρακλή με 91-84 χάρη στην καλή του απόδοση τα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα, και πλέον έχει το 2-0 στις νίκες απέναντι στους «κυανόλευκους».

Με αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Αρκαδικός πήρε νίκη «ανάσα» επί του Ερμή Αγιάς με 61-61 χάρη στις δύο εύστοχες βολές του Προδρόμου, 5” πριν από το τέλος του αγώνα.

Σημαντικό «διπλό» πέτυχε και ο Παπάγου,στην παράταση επί του Αμαρουσίου με 75-74 με τον Στούκα να διαμορφώνει με 2/3 βολές το τελικό αποτέλεσμα.

Επιβλητική εμφάνιση έκανε ο Χολαργός απέναντι στην Καστοριά παίρνοντας εύκολη νίκη με 106-75, ενώ η Δόξα Λευκάδας έκαμψε την αντίσταση του Ψυχικού με 82-77. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα έως το έως το 18΄αλλά από εκεί και μετά, οι παίκτες του Γιώργου Ρεμεντέλα κατάφερα το 31-25 του 13΄να το μετατρέψουν σε 51-47′  στο 25′, ενώ η διαφορά έφτασε και +20 (73-53). Από εκεί και μετά όμως,  οι νησιώτες έτρεξαν 24-4 επιμέρους κάνοντας το 78-73 στο 38΄ ανακτώντας τα ηνία τα οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος.