Άνετη νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας

Άνετη νίκη νίκη, με σκορ 91-46, πέτυχε η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε στο ΔΑΚ “Δημήτριος Βικέλας” την αντίστοιχη ομάδα του ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαϊδας.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Γκίμα πήρε το προβάδισμα με 13-7 στο 8′ και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 18-11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Βεροιώτες αύξησαν την απόδοση τους και το σκορ στο ημίχρονο διαμορφώθηκε σε 29-19.

Στην επανάληψη ο Φίλιππος είχε πλήρη κυριαρχία στο γήπεδο και κατάφερε να πάρει μεγάλη διαφορά από την ομάδα της Πτολεμαΐδας (71-35 στο 32′ και 82-41 στο 36′) πετυχαίνοντας στο τέλος άλλη μια σημαντική νίκη και συνεχίζει να βρίσκεται μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα.

Δεκάλεπτα : 18-11, 29-19, 66-35, 91-46

Διαιτητές : Τσούλης και Κουκουλεκίδης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας 8, Τσεσμετζής 2, Βάλλιος 10(2), Tσιακλαγκάνος 4, Mαρκόπουλος 6(2), Kαβαργύρης 12, Κοθράς 12(2), Παραπούρας 23(4), Σουτζόπουλος 14(1), Kαντάρκος.

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα: Kλασίδης 3(1), Nεοφυτίδης 12, Tσολάκης 9 (2), Σαχπατζίδης 4, Πανίδης, Πέπα 6(2), Aθανασιάδης 4, Aργυρόπουλος 6, Παπαδόπουλος 2.