Α Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών

Μεγάλη νίκη για τον Άρη της Αναστασίας Σπυριδωνίδου, 2-1 τον ΠΑΟΚ! (βαθμολογία)

Μεγάλη νίκη και, μάλιστα, με ανατροπή πέτυχε ο Άρης στο «Κλ. Βικελίδης» επί του ΠΑΟΚ. Το τελικό 2-1 φέρνει την ομάδα του Γιώργου Σπυριδωνίδη στη δεύτερη θέση, πίσω από τον «δικέφαλο», αλλά μόλις με έναν πόντο.

Όπως αναφέρει το metrosport, το ματς είχε στοιχεία ντέρμπι, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες. Τελικά, όμως, οι «κίτρινες» πήραν τη νίκη (δεύτερη φέτος επί του αιώνιου αντίπαλου) και πλεονεκτούν σε πιθανή ισοβαθμία.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους η Βαρβαλή με πέναλτι, αλλά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, έγινε η ανατροπή. Η Αναστασία Σπυριδωνίδου ισοφάρισε, για να δώσει, τελικά, τους βαθμούς της νίκης η Μπράντιτς.

Άρης : Γαβριηλίδου, Γεωργαντζή (70′ Μίμη), Ζήγρα (46′ Κοτσάκι) Πασπάλη, Νίκολιτς, Τζόρτζεβιτς, Παράσχου, Ματαντζή, Σωτήρα, Μπράντιτς (85′ Τσιγγελίδου), Σπυριδωνίδου (90’+2′ Κοκοβιάδου)

ΠΑΟΚ : Παπακωνσταντίνου, Πατερνά (41′ Γιάννου Δ. – 79′ Γιάννου Ε.), Νεφρού, Γκάτσου (82′ Δοϊρανλή), Στράντζαλη, Χατζηγιαννίδου, Κακαμπούκη, Βαρδαλή, Μάρκου, Ντιμιτρίγεβιτς, Παλαμά.