Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών [3ος όμιλος] Τηλυκράτης – Νέος Αμφίλοχος  2-2, 4-5 πεν

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών πήρε ο Νέος Αμφίλοχος που επικράτησε στη διαδικασία των πέναλτι του Τηλυκράτη στη Λευκάδα με 5-4. Ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξαν ισόπαλοι 2-2.

Όπως αναφέρει το olatagoal, μόλις στο 6′ ο Τηλυκράτης προηγήθηκε με κοντινό πλασέ του Περιστέρη. Ο Νέος Αμφίλοχος αντέδρασε γρήγορα και στο 13′ ισοφάρισε με κεφαλιά του Κοντογιάννη.

Στο 24′ ο Τηλυκράτης πήρε ξανά κεφάλι στι σκορ όταν ο Καταγής έκανε τη σέντρα και ο Κτενάς νίκησε το Φωτόπουλο.

Στο 35′ ο Λαγοπάτης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κοκώνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καραγκούνη ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Ο αγώνας έληξε ισόπαλος με 2-2 με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση η οποία έληξε χωρίς γκολ για τις δύο ομάδες οι οποίες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Στα πέναλτι ο Νέος Αμφίλοχος πήρε την πρόκριση με 5-4.

Τηλυκράτης: Καραγκούνης, Καλογέρης, Βασίλας, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Φέτσης, Περιστέρης, Κτενάς, Γραμματικόπουλος, Καταγής Γ., Μπαλογιάννης

Νέος Αμφίλοχος (Θ.Παπαχρήστος): Φωτόπουλος, Μπεκατώρος, Χριστογιάννης, Κοκώνης, Ρεπετσάς, Καλοκαίρης, Τσούνης, Μαλής, Κοντογιάννης, Τόσκα, Λαγοπάτης.