Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών [4ος όμιλος] Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Καλοποδίου  1-0 (photos)

Σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ο Οικονόμος υποδέχτηκε στο γήπεδο «Γιώργος Μητσιμπόνας της Τσαριτσάνης τον κυπελλούχο Φθιώτιδας ΑΟ Καλαποδίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους καθώς προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με γκολ του Δραχαλίβα, ενώ είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αλλά την εκτέλεση πέναλτι του Τόλιου μπλόκαρε ο Γκουλής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να κάνουν πολλά λάθη δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να φτάνουν με αξιώσεις στην περιοχή του Νούσια αλλά να τα «χαλάνε» στην τελική προσπάθεια.

Επόμενος αντίπαλος για τους «πράσινους» του Κώστα Κατσάρα ο Αστέρας Ιτέας στις 25 Απριλίου στο γήπεδο της Ιτεάς.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο radioelassona.gr

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος, Πούτας, Κολιός, Κουμπούρας, Χάμος, Παπαγεωργίου (55’ Σαπάκος), Καραλούλης (90’ Τζούργκανος), Ζηρδέλης, Τόλιος (62’ Ντούφας), Δραχαλίβας (74’ Λεβέντης).

Α.Ο. Καλαποδίου (Δημήτρης Γιαννουδάκης): Γκουλής, Λάππας Ν., Κατσαρός (54’ Παπαναστασίου), Σπυριδάκης, Λιάσκος, Λυτάκης, Γκανάς, Λίκο, Ταμάμης, Λάππας Γι., Μπουγιώτας.