Δεύτερη σερί νίκη για τους Παίδες του ΑΟΚ Βέροιας!

Την τρίτη ήττα στα προκριματικά γνώρισε από τον ΑΟΚ Βέροιας η ομάδα της ΑΛΦΑ με 53-69, με τους Ημαθιώτες να σημειώνουν τη δεύτερη σερί νίκη μετά το 67-44 κόντρα στο Πευκοχώρι

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Καπνά είχε από την αρχή τον έλεγχο της αναμέτρησης, προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 24-35 και ουσιαστικά καθάρισαν το ματς στο τριακοστό λεπτό με το σκορ να φτάνει στο 56-37.

Τα παιδιά της ΑΛΦΑ μείωσαν τη διαφορά στη συνέχεια για το τελικό 53-69. Από τους νικητές ο Χαραλαμπίδης είχε 22 πόντους και ο Καραθανάσης 18 ενώ για το Αγρίνιο οι Τασιολάμπρος και Λυμπέρης σημείωσαν από 7 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-25, 24-35, 37-56, 53-69

Διαιτητές: Πράττος, Παπαθανασίου

ΑΛΦΑ Αγρινίου (Καραπιπέρης): Τσιλιμπώκος, Χρήστου 5, Ρήγας 6, Παπαχρήστος 6(1), Καλαμπόκας 3, Σαράκης 3, Λυμπέρης 7, Παπαχρήστος Δ. 4, Καραμπούνας 2, Τασιολάμπρος 7(1), Λαμπιρης 6, Βαζούκης 4.

ΑΟΚ Βέροιας (Καπνάς): Λιοντας, Μποζαμπαλής, Καραθανάσης 18(1), Δημακάς Α. 5(1), Ασλανίδης, Αβραμίδης 4, Ιωαννίδης 7(1), Γκίτκος 10(1), Αργιανόπουλος, Στογιαννόπουλος 3, Χρονίδης, Χαραλαμπίδης 22(1).