Ισοπαλία για τα κορίτσια του Φίλιππου Βέροιας, 10 τέρματα η Καραχαρίση!

Φίλιππος και αναγέννηση Άρτας μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο παιχνίδι για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών καθώς ήρθαν ισόπαλες 26-26.

Όπως αναφέρει το e-handball, ο Φίλιππος Βέροιας κατάφερε μετά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης να πάρει ένα μικρό προβάδισμα στον αγώνα με 3 τέρματα, με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, η Αναγέννηση με ένα πολύ καλό ξεκίνημα και βασισμένη στην εμπειρία της, «πήρε κεφάλι» στην αναμέτρηση το οποίο κρατούσε ακόμα και 5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι δεν είπαν όμως την τελευταία τους λέξη.

Στα τελευταία λεπτά αντέδρασαν και με πρωταγωνίστρια την Καραχαρίση που σημείωσε 10 τέρματα κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να πάρουν τον ένα βαθμό της ισοπαλίας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 26-26

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-4, 7-6, 9-6, 11-8 (ημχ.) 13-11, 13-15, 16-19, 19-22, 22-25, 26-26

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο 1, Ντόβα, Νοχουσίδου, Θεοδοσοπούλου Σ., Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Καραχαρίση 10, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Μπατζαρακούδη 5, Γεωργιάδου 4, Σαμαρά, Πιτούλια, Τσιούρβα, Βασιλειάδου, Κιοσέ.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνακ Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 5, Καλοΐδη 6, Σμαρδέλη 2, Βέμη, Σκάρα 6, Κολτούκη, Βράτσεβα 2, Παπανδρέου, Καναρά, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα.

Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 4/6-3/3