Πετούσε…φωτιές στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης, στον έναν βαθμό η διαφορά από τον ΟΦΗ! (βαθμολογία)

Η δεδομένη διαφορά ποιότητας χάρισε στον Άρη μία ακόμα σημαντική νίκη στην κούρσα για την επιστροφή του στη Σούπερ Λίγκα

Ο Άρης άγχωσε τον κόσμο του δείχνοντας αμυντικές αδυναμίες δεχόμενος δύο γκολ. Οι παίκτες του όμως καθοδηγούμενοι από Διαμαντόπουλο και Μπαργκάν (στο δεύτερο ημίχρονο) αντέδρασαν εντυπωσιακά και το τελικό 5-2 απέδωσε δικαιοσύνη. Μάλιστα ο Άρης εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες ΟΦΗ και Παναχαϊκής και πλέον είναι στο _1 από την πρώτη θέση και στο +12 από την τρίτη.

Ο Άρης δεν είχε τον τρόπο να γίνει απειλητικός στην αρχή του αγώνα αλλά στην πρώτη του καλή επιθετική προσπάθεια έφτασε στο 1-0 με τον Πλατέλλα. Ο Σταμάτης, όμως ισοφάρισε στο 4’ και άγχωσε τον κόσμο του Άρη στην… ανάπαυλα γιατί όταν άρχισε το δεύτερο ημίχρονο όλα πήραν το δρόμο τους.

Γκολ με τον Διαμαντόπουλο στο 51’, γκολ με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν και 3-1 στο 56’. Οι αδυναμίες όμως παρέμειναν και ο Κόκορης μείωσε στο 59’.

Ο Άρης σοβαρεύτηκε και πάλι, πέτυχε το 4-2 με τον Διαμαντόπουλο, μετά το 5-2 με σουτ του Κανακούδη και έφτασε άνετα στη νίκη.

το φιλμ του αγώνα στο metrosport.gr

ΆΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Σόουζα, Μαραγκός, Μουμίν, Ντούνης, Ιντζόγλου, Διαμαντόπουλος, Πλατέλλας, Πασάς.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Αθανασίου, Ρέλλας, Μηλιώτης, Γραμματίκας, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Σκαρτσίλας, Τζανουλίνος, Σταματής, Κάλανς, Κοκκόρης.