Νίκη μετά την Πρωταπριλιά για τον Απόλλωνα Πόντου, υποβιβάστηκε ο Παναιγιάλειος

Ο Απόλλων Πόντου επιβλήθηκε 2-1 του Παναιγιάλειου στο Αίγιο, εκμηδενίζοντας τις ελπίδες των γηπεδούχων για παραμονή στην Β΄ Εθνική.

Όπως αναφέρει το patragoal, ο Παναιγιάλειος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, που είχε δοκάρι με τον Σταματή από νωρίς (6’). Η ομάδα του Δημητρίου άνοιξε το σκορ στο 31’, ύστερα από ολέθριο λάθος του Καλογεράκη, που έδωσε την ευκαιρία στον Κόκκορη να χριστεί σκόρερ (1-0).

Δύο λεπτά μετά ο Σταματής έχασε μεγάλη ευκαιρία, αφού ο Καλί έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή.

Βέβαια, με την έναρξη (48’) ο Απόλλων ισοφάρισε το σκορ με τον Καπία και δύο λεπτά ισοφάρισε και τα δοκάρια με τον Μπρίτο. Σε αντεπίθεση ο Απόλλων στο 63’ έκανε το 2-1 με τον Βλαχομήτρο που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημητρίου): Αθανασίου, Γραμματίκας, Γαβριηλίδης, Τζανουλίνος (87’ Καναβέτας), Μηλιώτης, Γκούμας, Σμίλτος, Κάναλς, Κόκκορης (77’ Δοξάκης), Σταματής, Ζαφειράκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Καλί, Μπρίτο, Λιόνης, Καπίας, Γεωργιάδης, Συμελίδης (λ.τ. 14’ Γκουγκούδης), Ηλιάδης, Καλαϊτζίδης Γιάννης (73’ Τσεμπερίδης), Καλογέρης, Χασομέρης