Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών [4ος όμιλος] Αστέρας Ιτέας – Νίκη Βόλου 2-2, 2-3 πεν (vid)

Στους «8» του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος προκρίθηκε η Νίκη.

Οι «κυανόλευκοι» πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης στα πέναλτι εις βάρος του Αστέρα Ιτέας, σ’ ένα παιχνίδι που είχε πάθος, ένταση, τέσσερα γκολ στην κανονική διάρκεια του αγώνα και το οποίο κρίθηκε στη… ρώσικη ρουλέτα, καθώς το ματς οδηγήθηκε στην παράταση (δεν υπήρξε νικητής), για να ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού, με τη Νίκη να προηγείται 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με τέρματα των Λάιου και Αναστασίου. Στην επανάληψη ο Αστέρας ισοφάρισε σε 2-2 με δύο γκολ του Σεϊτι.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν, μετά την ημίωρη παράτση, οδηγήθηκαν στα πέναλτι, με τη Νίκη να επικρατεί με 3-2.

το φιλμ της αναμέτρησης στο goalpost.gr

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ: Λίβας, Αρκουμάνης (72’ Κουτσούμπας), Δρίβας (46’ Γεωργουσόπουλος), Μπογδάνι, Πανάκης, Αντωνόπουλος, Μαλισιώβας, Χαραλαμπίδης, Αλεξίου, Αντωνίου (109’ Τοπούζι), Σεΐτι.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τζήμας, Α. Καρτσαμπάς (64’ Βουρδάκης), Χ. Καρτσαμπάς, Βέργος, Λάιος, Κραγιόπουλος, Ζιώγας, Ντόλγκι (113’ Ματθαίου), Μέτσε, Τζάθας, Αναστασίου