Ένα ακόμη βήμα για το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, σκόραρε και πάλι η Σπυριδωνίδου με τη φανέλα του Άρη (βαθμολογία+vid)

Μια ανάσα από την κατάκτηση του 4ου συνεχόμενου πρωταθλήματος βρίσκεται η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ ύστερα και από την κυριακάτικη (13/5) εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί του ουραγού Φείδωνα Άργους.

Στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής η Κακαμπούκη άνοιξε το σκορ στο 34′ μετά από ασίστ της Παλαμά, με τη Βαρδαλή έξι λεπτά αργότερα να σημαδεύει το δοκάρι.

Το 0-2 πέτυχε η Γεωργίου με εξ επαφής σουτ στο 61′, η ίδια βρήκε δίχτυα και στο 65′, ενώ η Κακαμπούκη με πλασέ στο 80ό λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι, οι «ασπρόμαυρες» έφτασαν τους 53 βαθμούς και κράτησαν το +1 από τον Άρη και τις Ελπίδες Καρδίτσας, με τις «κίτρινες» να κερδίζουν 3-1 την ΑΕΛ και τις Θεσσαλές να σαρώνουν εκτός έδρας τον Βόλο με 6-0.

Στην τελευταία αγωνιστική την επόμενη Κυριακή (20/5) ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα υποδεχθεί τον ήδη υποβιβασμένο Βόλο, ο Άρης θα παίξει με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και οι Ελπίδες θα φιλοξενήσουν τα Τρίκαλα.

Σε ό,τι αφορά τους υπόλοιπους αγώνες της 21ης «στροφής» του πρωταθλήματος, οι Αμαζόνες Δράμας επιβλήθηκαν των Τρικάλων με 2-1, Μεσολόγγι και Ατρόμητος έμειναν στο ισόπαλο 1-1, ενώ η Γλυφάδα νίκησε 3-1 τον ΟΦΗ.