Με εμφατική νίκη το φινάλε του πρωταθλήματος για τον Εργοτέλη!

Ιδανικό φινάλε έκανε ο Εργοτέλης στην Football League πετυχαίνοντας εκκωφαντική νίκη μέσα στα Τρίκαλα με 3-0.

Το σκορ άνοιξε ο Έφορντ στο 55ο λεπτό ενώ ένα λεπτό μετά τα Τρίκαλα έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσιάρα. Στον Εργοτέλη δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και στο 58′ ο Ιατρούδης διπλασίασε τα τέρματα του Εργοτέλη πετυχαίνοντας το τρίτο φετινό του γκολ.

Η ομάδα του Τάκη Γκώνια είχε τον πλήρη έλεγχο και στο 76ο λεπτό ο Σταματάκος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Από την άλλη πλευρά, παρά την έστω και μικρή πιθανότητα αναδιάρθωσης στη Σούπερ Λιγκ που καθιστούσε επιτακτική την ανάγκη για την αποφυγή της ήττας σήμερα… ο ΑΟ Τρίκαλα τα έκανε μούσκεμα. Έχασε με… κατεβασμένα τα χέρια στην χειρότερη εντός έδρας εμφάνισή του και αποχαιρέτισε τις όποιες πιθανότητες για την 5η θέση της βαθμολογίας.

το φιλμ της αναμέτρησης στο goaltrikala

Τρίκαλα (Γράφας): Γιδόπουλος, Χιντζίδης, Πάνος, Τσιάρας, Ζγκούρη (61′ Μανώλης), Σαχινίδης, Μάκος, Τσίπρας (72′ Σιαλμάς), Κατσαντώνης, Μιλοσάβλιεφ (56′ Τόμιτς), Ν’Λουντούλου.

Εργοτέλης (Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Αγγελόπουλος, Τσέλιος, Οικονόμου, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, ‘Εφορντ (72′ Σταματάκος), Μπουρσέλης (79′ Μανουσάκης), Μπούζας, Ιατρούδης, Νικολακάκης (79’ Λαμπράκης).