Ιδανικό φινάλε για τον Απόλλωνα Λάρισας (photos)

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Απόλλων Λάρισας την Κυριακή (27/5).

Το συγκρότημα του Νίκου Θεοδοσιάδη επικράτησε και μάλιστα με ανατροπή της ΑΕ Καραϊσκάκης (3-1), σε μία πολύ καλή χρονιά για το λαρισινό συγκρότημα.

Το ματς έγινε κάτω από αφόρητη ζέστη και γι’ αυτό είχαμε δύο διακοπές για νερό (μία σε κάθε ημίχρονο). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πρώτοι το σκορ, όμως ο Απόλλων Λάρισας έφερε το ματς στα ίσα πριν το ημίχρονο. Το γκολ της νίκης σημειώθηκε στο 78’ με «λυτρωτή» τον Μαυριά. Στο φινάλε ο Παπαζαχαρίας σημείωσε το τελικό 3-1. Οι νικητές ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και έφτασαν δίκαια στη νίκη.