Ένας ΠΑΟΚ για τα…αστέρια, το “χάλασε” το γκολ του Αγιέτι

Ο ΠΑΟΚ νίκησε στην Τούμπα τη Βασιλεία με 2-1, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για το β΄ προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ των Κάνιας (32΄) και Πρίγιοβιτς (80΄) αλλά δεν κατόρθωσε να διατηρήσει απαραβίαστη την εστία του, καθώς ο Αγιέτι μείωσε στο 82ο λεπτό. Η εμφάνιση του όμως ήταν πειστική και έδειξε πως δεν έχει τίποτα να φοβάται εν όψει της ρεβάνς που θα διεξαχθεί σε μία εβδομάδα στο «Σαντ Γιάκομπς», στην Ελβετία.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε μπροστά σε ένα ενθουσιώδες κοινό από 23 χιλιάδες φίλους του ΠΑΟΚ, που πριν το σφύριγμα της έναρξης τήρησαν σιγή ενός λεπτού στη μνήμη των δεκάδων θυμάτων της ελληνικής τραγωδίας με τις πυρκαγιές στην Αττική.

το φιλμ του αγώνα στο onsports.gr

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίτσιο, Πέλκας, Ζαμπά (72΄ Ελ Καντουρί), Λημνιός (90΄+3 Σάκχοφ), Πρίγιοβιτς (82΄ Ουάρντα)

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Όμλιν, Φράι, Πετρέτα (44΄ Κάϊσερ), Σούκι, Ριβέρος, Τσούφι, Ντιέ, Στόκερ, Ομπερλέν (62΄ Καλούλου), Μπαλάντα, Αγιέτι (90΄+4 Μπουά)