Super League

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΑΕΚ 30 21 7 2 50 12 38 70
2 ΠΑΟΚ 30 21 4 5 59 19 40 64
3 Ολυμπιακός 30 18 6 6 63 28 35 57
4 Ατρόμητος 30 15 11 4 43 21 22 56
5 Αστέρας Τρίπολης 30 12 9 9 39 24 15 45
6 Ξάνθη 30 12 9 9 31 30 1 45
7 Πανιώνιος 30 10 10 10 32 31 1 40
8 Παναιτωλικός 30 9 8 13 31 40 -9 35
9 Λεβαδειακός 30 8 10 12 23 34 -11 34
10 ΠΑΣ Γιάννινα 30 7 13 10 31 34 -3 34
11 Παναθηναϊκός 30 10 10 10 30 30 0 32
12 ΑΕΛ 30 7 10 13 22 41 -19 31
13 Λαμία 30 6 12 12 20 34 -14 30
14 Απόλλων Σμύρνης 30 6 11 13 23 36 -13 29
15 Κέρκυρα 30 4 10 16 18 51 -33 22
16 Πλατανιάς 30 2 4 24 14 65 -51 10

* Ο Παναθηναϊκός τιμωρήθηκε με -6 λόγω χρεών. Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ τιμωρήθηκαν με -3.

Football League ΤΕΛΙΚΗ

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΟΦΗ 34 27 5 2 86 14 72 86
2 Άρης 34 26 7 1 65 13 52 85
3 Παναχαϊκή 34 22 7 5 50 21 29 73
4 ΑΟΚ Κισσαμικός 34 19 7 8 64 32 32 64
5 Δόξα Δράμας 34 18 9 7 57 25 32 63
6 Τρίκαλα 34 16 10 8 31 22 9 58
7 Απόλλων Πόντου 34 14 11 9 43 27 16 53
8 ΑΕ Καραϊσκάκης 34 13 9 12 35 32 3 48
9 Εργοτέλης 34 13 7 14 56 47 9 46
10 Απόλλων Λάρισας 34 16 1 17 45 54 -9 43
11 Αιγινιακός 34 11 7 16 36 54 -18 37
12 ΑΕ Σπάρτη 34 11 7 16 29 46 -17 34
13 Αναγέννηση Καρδίτσας 34 11 7 16 32 41 -9 34
14 Πανσερραϊκός 34 9 6 19 43 52 -9 27
15 Παναιγιάλειος 34 8 7 19 29 57 -28 25
16 Καλλιθέα 34 6 9 19 26 40 -14 21
17 Βέροια 33 5 2 26 13 70 -57 5
18 Αχαρναϊκός 33 1 0 32 2 95 -93 -51

*H Βέροια και ο Αχαρναϊκός έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα. Αναγέννηση Καρδίτσας, Απόλλωνα Λάρισας, Καλλιθέα, Παναιγιάλειος, Πανσερραϊκός και Σπάρτη τιμωρούνται με -3 λόγω μη αδειοδότησης

Γ Εθνική

1ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Απόλλων Παραλιμνίου 22 15 3 4 38 13 25 48
2 Αετός Ορφανού 22 13 3 6 35 25 10 42
3 Καβάλα 22 12 5 5 35 19 16 41
4 Ελπίς Σκουτάρεως 22 11 6 5 31 19 12 39
5 Ορφέας Ξάνθης 22 9 5 8 30 25 5 32
6 Νέστος Χρυσούπολης 22 9 5 8 23 16 7 32
7 Άρης Αβάτου 22 8 8 6 21 17 4 32
8 ΑΕ Διδυμοτείχου 22 8 7 7 18 22 -4 31
9 Μέγας Αλέξ.Ξηροποτάμου 22 6 3 13 18 32 -14 21
10 Δόξα Προσκυνητών 22 5 5 12 23 36 -13 20
11 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 22 5 4 13 18 40 -22 19
12 Μέγας Αλέξ.Καρπερής 22 2 4 16 14 40 -26 10

2ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ηρακλής 27 19 5 3 60 16 44 62
2 Άρης Παλαιοχωρίου 28 19 4 5 49 19 30 61
3 Μακεδονικός 27 12 8 7 31 21 10 44
4 Αλμωπός Αριδαίας 27 11 9 7 32 21 11 42
5 Εδεσσαϊκός 27 10 11 6 29 25 4 41
6 Πιερικός 27 11 6 10 25 29 -4 39
7 Αγροτικός Αστέρας 27 11 6 10 34 38 -4 39
8 ΦΑΣ Νάουσα 27 10 8 9 29 28 1 38
9 ΑΠΕ Λαγκαδά 27 9 9 9 37 33 4 36
10 Κιλκισιακός 27 10 6 11 31 32 -1 36
11 ΑΟ Καρδίας 27 11 3 13 37 33 4 34
12 ΑΕ Καρίτσας 27 6 10 11 26 36 -10 28
13 Μέγας Αλεξ.Τρικάλων 27 6 7 14 22 46 -24 25
14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 27 4 6 17 17 48 -31 18
15 Καμπανιακός 27 3 4 20 19 53 -34 13

* Στον ΑΟ Καρδίας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 2 βαθμών, βάσει της απόφασης της ΠΕ 151/29.5.2017

3ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Τηλυκράτης 24 15 6 3 41 15 26 51
2 Νέος Αμφίλοχος 24 15 2 7 45 20 25 47
3 Μακεδονικός Φούφα 24 14 4 6 31 18 13 46
4 Ερμής Αμυνταίου 24 13 6 5 36 24 12 45
5 Θεσπρωτός 24 11 9 4 38 15 23 42
6 ΑΕ Λευκίμμης 24 12 5 7 32 23 9 41
7 Δόξα Κρανούλας 24 10 7 7 25 22 3 37
8 Εθνικός Φιλιππιάδας 24 7 6 11 18 28 -10 27
9 ΑΕΠ Καραγιαννίων 24 7 6 11 25 36 -11 27
10 Σκουφάς Κομποτίου 24 4 9 11 15 29 -14 21
11 Πανλευκάδιος 24 3 12 9 16 24 -8 21
12 Αστέρας Παραποτάμου 24 3 5 16 17 44 -27 14
13 Καστοριά 24 2 3 19 10 51 -41 9

4ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Βόλος ΝΠΣ 24 20 3 1 66 18 48 63
2 Νίκη Βόλου 24 13 7 4 36 12 24 46
3 Αστέρας Ιτέας 24 12 5 7 38 23 15 41
4 ΓΣ Αλμυρού 24 12 4 8 32 22 10 40
5 Ολυμπιακός Βόλου 24 11 6 7 28 15 13 39
6 Αμβρυσσέας Διστόμου 24 11 4 9 30 26 4 37
7 ΑΟ Σελλάνων 24 9 8 7 27 23 4 35
8 Ρήγας Φεραίος 24 10 5 9 21 26 -5 35
9 ΑΟ Θήβα 24 9 7 8 36 24 12 34
10 Διγενής Νεοχωρίου 24 6 6 12 14 33 -19 24
11 Αχιλλέας Φαρσάλων 24 5 5 14 17 37 -20 20
12 Οπούντιος Μαρτίνου 24 4 4 16 21 53 -32 16
13 ΑΠΟΚ Βελούχι 24 2 0 22 18 72 -54 6

5ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αστέρας Αμαλιάδας 22 15 5 2 47 14 33 50
2 Αστέρας Βλαχιώτη 21 13 6 2 40 13 27 45
3 Πανηλειακός 22 11 6 5 32 17 15 39
4 Παναρκαδικός 22 10 6 6 32 17 15 36
5 Καλαμάτα 22 7 13 2 24 15 9 34
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 22 10 3 9 33 31 2 33
7 ΠΑΟ Βάρδας 22 10 3 9 25 25 0 33
8 Αχαϊκή 21 7 7 7 17 18 -1 28
9 Ζάκυνθος 22 7 4 11 25 32 -7 25
10 Τσικλητήρας 22 5 6 11 15 26 -11 21
11 Παλληξουριακός 22 3 4 15 15 54 -39 13
12 ΑΣ Λεωνίδιο 22 0 3 19 8 51 -43 3

6ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Εθνικός 20 13 4 3 30 9 21 43
2 Προοδευτική 20 12 5 3 29 10 19 41
3 Ιάλυσος Ρόδου 20 10 6 4 34 17 17 36
4 Διαγόρας Ρόδου 20 10 6 4 20 8 12 36
5 ΑΠΟ Κερατσίνι 20 10 2 8 19 18 1 32
6 Ασπρόπυργος 20 8 6 6 15 21 -6 30
7 Ιωνικός 20 7 8 5 18 12 6 29
8 ΑΣ Ρόδου 20 8 4 8 24 16 8 28
9 ΑΟ Λουτράκι 20 5 4 11 16 23 -7 19
10 Πέλοπας Κιάτου 20 2 3 15 14 40 -26 9
11 ΑΟ Ζευγολατιού 20 1 0 19 3 48 -45 3

7ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αήττητος Σπάτων 20 13 4 3 35 10 25 43
2 ΑΟ Χαλκίς 20 9 5 6 25 21 4 32
3 Πανθηραϊκός 20 8 8 4 25 15 10 32
4 ΑΕ Ερμιονίδας 20 8 7 5 23 16 7 31
5 Αιολικός 20 8 6 6 21 17 4 30
6 Θύελλα Ραφήνας 20 8 5 7 22 17 5 29
7 Παναργειακός 20 7 6 7 16 22 -6 27
8 Διαγόρας Αγ.Παρασκευής 20 7 4 9 18 22 -4 25
9 Ερμής Κιβερίου 20 6 6 8 23 28 -5 24
10 Τριγλία Ραφήνας 20 6 3 11 19 33 -14 21
11 Ταμυναϊκός 20 2 2 16 12 38 -24 8

8ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ηρόδοτος 20 13 5 2 30 12 18 44
2 Αιγάλεω 20 11 3 6 31 22 9 36
3 ΟΦ Ιεράπετρας 20 7 9 4 23 14 9 30
4 Ηλυσιακός 20 6 9 5 23 17 6 27
5 Ατσαλένιος 20 7 6 7 16 19 -3 27
6 ΑΟ Παλαιόχωρας 20 7 5 8 16 19 -3 26
7 Άγιος Ιερόθεος 20 7 5 8 24 23 1 26
8 Φωστήρας 20 5 7 8 16 18 -2 22
9 ΑΕ Κηφισιά 20 5 6 9 23 33 -10 21
10 ΑΕ Μυλοποτάμου 20 4 7 9 19 27 -8 16
11 Ερμής Ζωνιανών 20 4 6 10 18 35 -17 15

* Ο Ερμής Ζωνιανών και η ΑΕ Μυλοποτάμου έχουν -3 βαθμούς με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής.

Μπαράζ 1ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ηρακλής 6 5 1 0 12 3 9 16
2 ΝΠΣ Βόλος 6 4 1 1 8 5 3 13
3 Τηλυκράτης 6 1 1 4 3 8 -5 4
4 Απόλλων Παραλιμνίου 6 0 1 5 0 7 -7 1

Μπαράζ 2ος όμιλος ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αήττητος Σπάτων 6 3 2 1 7 5 2 11
2 Ηρόδοτος 6 2 1 3 8 5 3 7
3 Αστέρας Αμαλιάδας 6 3 0 3 7 11 -4 4
4 Εθνικός 6 1 3 2 5 6 -1 3

*Ο Αστέρας Αμαλιάδας τιμωρήθηκε με έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς. Ο Εθνικός τιμωρήθηκε με -3 βαθμούς

Α1 ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 28 26 1 1 102 14 88 79
2 Νίκη Αγκαθιάς 28 25 2 1 124 10 114 77
3 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 28 17 4 7 66 31 35 55
4 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 28 16 5 7 61 33 28 53
5 Άρης Παλαιοχωρίου 28 13 5 10 31 28 3 44
6 ΓΑΣ Κοπανού 28 12 6 10 59 44 15 42
7 Μακροχώρι 28 12 5 11 35 40 -5 41
8 Αχιλλέας Νάουσας 28 11 7 10 39 45 -6 40
9 ΑΕ Χαρίεσσας 28 10 8 10 45 37 8 38
10 Κεραυνός Επισκοπής 28 10 5 13 39 68 -29 35
11 Νέα Γενεά Νικομήδειας 28 9 4 15 41 64 -23 31
12 Απόλλων Αγίου Γεωργίου 28 7 6 15 31 49 -18 27
13 Ποντιακή Νεολαία Αράχου 28 8 2 18 36 67 -31 26
14 Ατρόμητος Διαβατού 28 3 1 24 29 121 -92 10
15 Δόξα Λιανοβεργίου 28 0 1 27 5 92 -87 1

Α2 ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Φίλιππος Μελίκης 18 15 2 0 45 7 38 50
2 Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 18 13 2 3 52 10 42 41
3 Εθνικός Κλειδίου 18 11 5 2 35 10 25 38
4 Αλιάκμων Νησελίου 18 8 3 7 27 25 2 27
5 ΠΑΟ Παλατίτσια 18 6 5 7 28 36 -8 23
6 Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου 18 6 4 8 27 25 2 22
7 Θύελλα Σταυρού 18 6 3 9 23 35 -12 21
8 Ολυμπιακός Λουτρού 18 5 1 12 18 27 -9 16
9 ΑΕ Σχοινά 18 4 2 12 14 40 -26 14
10 Αχιλλέας Νεοκάστρου 18 1 1 16 17 70 -53 4

Α2 ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΑΟ Μαρίνας 16 10 5 1 52 19 33 35
2 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 16 8 5 3 23 9 14 29
3 Αριστοτέλης Νάουσας 16 8 5 3 28 18 10 29
4 Ελπίδα Μονοσπίτων 16 6 6 4 30 25 5 24
5 Ολυμπιακός Νάουσας 16 5 5 6 17 24 -6 20
6 ΑΣ Πατρίδας 16 5 3 8 22 27 -5 18
7 Εθνικός Ράχης 16 5 2 9 16 32 -16 17
8 ΑΕΠ Βέροιας 16 4 6 6 22 22 0 16
9 Δόξα Νάουσας 16 1 3 12 12 46 -34 6

*Η ΑΕΠ Βέροιας έχει -2 βαθμούς από την περσινή σεζόν 


Β ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Λευκάδια 14 9 3 2 31 12 19 30
2 ΑΣ Γιαννακοχωρίου 14 8 4 2 29 14 15 28
3 ΠΑΟΚ Κουλούρας 14 8 2 4 41 22 19 26
4 Θύελλα Στενημάχου 14 7 5 2 37 20 17 26
5 ΑΟ Συκιάς 14 6 2 6 19 22 -3 20
6 Δόξα Επισκοπής 14 2 4 8 19 41 -22 10
7 Απόλλων Λυκογιάννης 14 2 2 10 16 34 -18 8
8 Άτλας Ζερβοχωρίου 14 2 2 10 17 44 -27 8

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αστέρας Τριποτάμου 14 12 1 1 46 17 29 37
2 ΑΕΚ Καμποχωρίου 14 12 1 1 67 13 54 37
3 ΑΕ Τρικάλων 14 8 1 5 32 26 6 25
4 Ερμής Τριλόφου 14 7 1 6 35 23 12 22
5 Δόξα Κυψέλης 14 5 1 8 30 28 2 16
6 ΑΕ Καψόχωρας 14 4 2 8 24 46 -22 14
7 ΠΟ Ξεχασμένης 14 4 1 9 18 31 -13 13
8 Φίλιππος Πολλών Νερών 14 0 0 14 17 85 -68 0